gegužės
18

Viešuosiuose pirkimuose - Europos Sąjungos ribojimai dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje

Inovacijų agentūra atkreipia perkančiųjų organizacijų dėmesį, kad Europos Sąjungos Taryba 2022 m. balandžio 8 d. priėmė Tarybos Reglamentą (ES) 2022/576, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 833/2014 Dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje (toliau – Reglamentas). Šiuo Reglamentu patvirtintos ribojamosios priemonės yra tiesiogiai taikomos tarptautiniuose pirkimuose ir privalomos visiems asmenims.

Reglamentu numatoma, kad draudžiama skirti ar toliau vykdyti visas viešąsias sutartis ir koncesijų sutartis, kurioms taikomos viešųjų pirkimų direktyvos, su:

a) Rusijos piliečiu, fiziniu ar juridiniu asmeniu, subjektu ar organizacija, įsisteigusiais Rusijoje;

b) juridiniu asmeniu, subjektu ar organizacija, kuriuose daugiau kaip 50 % nuosavybės teisių tiesiogiai ar netiesiogiai priklauso šios dalies a punkte nurodytam subjektui, arba

c) fiziniu ar juridiniu asmeniu, subjektu ar organizacija, veikiančiais šios dalies a arba b punkte nurodyto subjekto vardu ar jo nurodymu,

be kita ko, tais atvejais, kai jiems tenka 10 % sutarties vertės, su subrangovais, tiekėjais ar subjektais, kurių pajėgumais remiamasi, kaip nurodyta viešųjų pirkimų direktyvose. Nustatyti draudimai netaikomi sutarčių, sudarytų iki 2022 m. balandžio 9 d., vykdymui iki 2022 m. spalio 10 d.

Primename, kad su tarptautinių pirkimų dokumentais turės būti pateikti dokumentai, įrodantys pirkimo atitiktį Reglamentui.

Platesnė informacija yra skelbiama Viešųjų pirkimų tarnybos tinklalapyje adresu: https://vpt.lrv.lt/lt/naujienos/viesuosiuose-pirkimuose-europos-sajungos-ribojimai-del-rusijos-pradeto-karo-ukrainoje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.