rugpjūčio
13

ES lėšas investuojančiuose Zarasuose – šventė tris dienas tris naktis

Turistų pamėgtas ežerų miestas Zarasai šį savaitgalį švenčia 515 metų sukaktį, suteikdamas ypatingą progą įsitraukti į gausius renginius ir aplankyti vietas, dažnos iš kurių atgimė ar atsirado padedant ES investicijoms.

2008 metais Zarasai tapo pirmąja Lietuvos kultūros sostine, o nuo to laiko jis pasipuošė įspūdingais turistų traukos objektais statiniais, veiklos perspektyvų rajone vis dažniau atranda verslas, kurio projektams įgyvendinti padeda ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).

Agentūra skaičiuoja, kad 2014−2020 m. finansiniu laikotarpiu Zarasų rajone yra 15 kartu su LVPA įgyvendinamų projektų, kuriems skirta beveik 3,5 mln. Eur ES investicijų. Iš jų 10 yra baigti, o 5 tebevykdomi.

„Zarasai yra miestas, kuriame vietą atranda pirmiausiai turizmo, pramogų verslas, taip pat – netaršios gamybos objektai. Agentūra yra skyrusi lėšų siuvimo, baldų gamybos, duonos kepimo, aliejaus spaudimo, medienos gamybos projektams įgyvendinti, taip pat – šilumos tinklams modernizuoti“, − kalba LVPA Investicijų valdymo tarnybos (IVT) direktorė Agnė Vaitkūnienė.

Ragina būti aktyvesniais

Sveikindama miestą su solidžiu gimtadieniu, LVPA IVT tarnybos vadovė skatina Zarasų verslą aktyviau siekti ES investicijų ir teikti paraiškas pagal agentūros skelbiamus kvietimus.

„Taip lietuviškoji Šveicarija išlaikys savo žavesį, klestėjimą ir trauks ne tik poilsiautojus, bet ir investuotojus bei svarstančius apsigyventi čia nuolat“, − žvelgia į ateitį A. Vaitkūnienė.
LVPA duomenimis, rajone kartu su agentūra įgyvendinami ar baigti 11 verslo krypties projektų, 3 – energetikos ir vienas turizmo projektas.

Nuo 1994 m. Zarasuose veikianti duonos kepykla „DANVITA“ investavo į modernią gamybos liniją, padedant ES investicijomis didino pardavimus užsienio rinkose.

Baldus gaminanti bendrovė „Akadas“ pasinaudojo galimybe ES lėšomis finansuoti projektus, kuriais pagerino eksportą, apyvartą, produktyvumą, diegė gamybos procesų įrangą su integruotomis skaitmeninimo technologijomis, taip pat – netechnologines inovacijas.

Kartu su LVPA ES investicijomis finansuotus projektus vykdė ar tebevykdo UAB „Ekko LT“, AB „Zarasaitis“, UAB „Biofuelz.

Rajono verslo projektai finansuoti priemonių „Regio potencialas LT“, „Naujos galimybės LT“, „Eco-inovacijos LT“, „Pramonės skaitmeninimas LT“, „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“, „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“ biudžetų lėšomis.

Miestas virš ežerų

Savo užuomazgoje miestas išsiteko vienoje Zaraso ežero saloje, o dabar jo ribos remiasi į septynis ežerus, todėl iš miestą supančių kalnelių Zarasai atrodo lyg iškilę virš ežerų.

Istorija kalba, kad miesto vietoje kadais gyveno sėliai. Iš jų kalbos ir kilęs miesto pavadinimas. Sėlių kalba ežeras yra „azaras“, ir, anot kalbininko Kazimiero Būgos, nukritus pirmai raidei atsirado Zarasai.

Šiandien prasidedančioje gimtadienio šventėje intensyvūs renginiai vyks tris dienas. Jos programą galima rasti savivaldybės tinklalapyje http://www.zarasai.lt/galerijos/svente_programa.pdf
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.