lapkričio
19

„Eco-inovacijos LT“ Nr. 4

Kvietimo pradžia: 2019 m. lapkričio 19 d.

Kvietimo pabaiga: 2020 m. vasario 19 d.

Planuojama kvietimo finansavimo suma – 1 500 000 Eur.

Priemonės tikslas –  paskatinti labai mažas įmones, mažas įmones ir vidutines įmones (toliau – MVĮ) diegtis netechnologines ekoinovacijas, t. y. diegti aplinkosaugos vadybos (valdymo) sistemas (toliau – AVS), atlikti gamybos technologinius ir (ar) aplinkosaugos auditus bei projektuojant gaminius taikyti ekologinio projektavimo principus.
 
Remiama veikla – etechnologinių ekoinovacijų diegimas ir skatinimas:
1. AVS pagal tarptautinių standartų reikalavimus diegimas ir (ar) gamybos technologinių auditų, po kurių būtų pateikta racionalaus išteklių naudojimo ir taršos prevencijos analizė, atlikimas;
2. ekologiškas projektavimas. Numatoma paremti projektus, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas, t. y. numatoma pagerinti gaminių ekologiškumą per visą jų gyvavimo ciklą (žaliavų parinkimas ir naudojimas, gamyba, pakavimas, vežimas, naudojimas), ekologinius aspektus sistemingai įtraukiant pačiame ankstyviausiame gaminio projektavimo etape;
3. ekologinis ženklinimas. Numatoma paremti projektus, kuriais skatinamas produktų ekologinis ženklinimas, t. y. tų gaminių ar paslaugų, kurie yra mažiau žalingi aplinkai ir žmonių sveikatai nei kiti tos pačios grupės produktai, sertifikavimas.

Tinkami pareiškėjai  –  labai mažos įmonės, mažos įmonės ir vidutinės įmonės.

Didžiausia galima finansavimo suma – 80 000 Eur.

Paraiškų teikimo tvarka: paraiška kartu su Aprašo 56 punkte nurodytais priedais teikiama įgyvendinančiajai institucijai per DMS.  
 
Jei laikinai bus neužtikrinamos DMS funkcinės galimybės ir dėl to pareiškėjai negalės pateikti paraiškos ar jos priedo (-ų) paskutinę paraiškų pateikimo termino dieną, LVPA paraiškų pateikimo terminą pratęs 7 dienų laikotarpiui ir (arba) sudarys galimybę paraiškas ar jų priedus pateikti kitu būdu ir apie tai paskelbs svetainėje www.esinvesticijos.lt.
 
Paraiškos per DMS turi būti pateiktos LVPA iki 2020-02-19 24:00 val.
 
Konsultuojama dėl paraiškų teikimo per DMS iki 2020-02-19 16:00 val.
 
Dokumentai:

10. Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės. 

Paraiškų teikimas per Duomenų mainų sistemą (DMS):
Paraiškų teikimas per DMS.

Seminaro pareiškėjams medžiaga (2019.12.11)
1. Priemonės „Eco-inovacijos LT“ pristatymas (videoįrašas).
2. Valstybės pagalbos reikalavimai priemonei „Eco-inovacijos LT“ (videoįrašas). 

Konsultacijos:
Priemonės projektų tinkamumo klausimais:
Tel. +370 612 85675,
El. p. [email protected]
  
Dėl paraiškų pateikimo per DMS (techniniais klausimais):
Tel. +370 682 84182
El. p. [email protected]

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.