Viešinimas

Kaip nustatyta 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendros nuostatos ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1083/2006, ir Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. 1K-316,  visi projektai, finansuojami iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių ir investicinių fondų (ESI), privalo būti viešinami.

Projekto viešinimas – privaloma informacijos sklaida įgyvendinant projektus, finansuojamus iš ES struktūrinio finansavimo lėšų. Projekto viešinimas turi atitikti vykdomos veiklos apimtis, o viešinimo priemonės parenkamos atsižvelgiant į projekto bendrąją vertę. Įgyvendindami ES finansuojamą projektą, vykdytojai gauna lėšų ir projektui viešinti.

Viešinimas yra naudingas ir pačiai organizacijai: tai puiki galimybė pasakyti, kas ji, kokią veiklą vykdo ir ką duoda visuomenei, pasidalinti gerąja patirtimi ir pristatyti konkrečius darbus bei rezultatus, kuriais virsta 2014–2020 m ES fondų investicijos Lietuvoje. Projekto viešinimas formuoja ir stiprina pozityvų įmonės (ar įstaigos) įvaizdį.

Svarbu dar rengiant paraišką projekto finansavimui gauti numatyti, kokias projekto viešinimo veiklas organizacija pasirinks, kad informacija apie įgyvendinamą projektą visuomenę pasiektų kuo efektyvesniais būdais.
Projekto vykdytojo įgyvendinamose viešinimo apie projektą priemonėse turi būti naudojamas ES fondų ženklas.

Skiltis „Dokumentai“ padės tinkamai pasirinkti privalomas ir papildomas projekto viešinimo priemones.

Visas projekto viešinimo veiklas prieš skelbiant būtina suderinti su LVPA Komunikacijos skyriumi. el. p. komunikacija@lvpa.lt.


Informacija atnaujinta 2015 m. sausio 8 d. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.