Ekspertinio vertinimo organizavimas

Inovacijų agentūra, vadovaudamasi ekspertinio vertinimo organizavimo tvarkos aprašu ir remdamasi šiais principais, nusprendžia, ar konkretaus konkursinio priemonės kvietimo atveju reikalinga pasitelkti išorės ekspertus:
- ar paraiškos vertinimas remiantis teisės aktuose nustatytais kriterijais reikalauja specifinių mokslinių ir (ar) technologinių žinių;
- koks yra bendras priemonės kvietimo rizikos lygis pagal Inovacijų agentūros rizikos vertinimo metodiką;
- kokia yra vienam projektui tinkamų finansuoti išlaidų suma (iki 75 tūkst. EUR; 75 tūkst. EUR – 600 tūkst. EUR; virš 600 tūkst. EUR);
- kokia yra bendradarbiavimo su pareiškėju/projekto vykdytoju patirtis (teigiama; neutrali; neigiama). Patirtis vertinama pagal tai, ar buvo nustatyti sutarties vykdymo pažeidimai ankstesniuose projektuose, ar projekto įgyvendinimo trukmė buvo pratęsta, ar projektas buvo įgyvendintas sėkmingai be jokių pakeitimų ir nukrypimų nuo sutarties).
 
Jeigu konkrečios priemonės paraiškoms įvertinti Inovacijų agentūra nusprendžia pasitelkti ekspertus, jiems parengiamas specialus klausimynas, reikalingas ekspertiniam vertinimui atlikti.   
 
Inovacijų agentūra kelia tokius reikalavimus ekspertams:
1. Ekspertais turi būti kompetentingi, nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys reikiamos srities išsilavinimą bei ne mažesnę nei 3 metų (MTEP srityje – 5 metų) praktinio darbo patirtį ir (arba) daktaro laipsnį toje srityje, reikalingus atestatus ir (arba) licencijas (kai taikoma). Papildomi kriterijai ekspertui gali būti nustatomi atsižvelgiant į paraiškos ar projekto veiklų specifiškumą (detalesnė specializacija) ir jų sudėtingumą. 
2. Ekspertinei veiklai taip pat keliami tokie reikalavimai: 
- Profesionalumo ir kompetencijos – ekspertais turi būti atrenkami užduočiai atlikti reikiamos srities išsilavinimą ir (arba) patirtį turintys specialistai, kurių nuomonė būtų argumentuota ir autoritetinga visoms proceso šalims, įskaitant galimą ikiteisminį ar teisminį ginčo nagrinėjimą.
- Skaidrumo – sprendimą dėl eksperto įdarbinimo, atsižvelgiant į VTA nustatytus minimalius kvalifikacinius reikalavimus ir eksperto gyvenimo aprašymą bei projekto santrauką, priima 18.1 punkte nurodyta komisija.
- Efektyvumo – jeigu yra galimybė rinktis iš daugelio / keleto tos pačios srities ekspertų, pasirenkamas per trumpiausią laiką, geriausią paslaugų kokybę galintis(-ys) pasiūlyti ekspertas(-ai).
 
Inovacijų agentūra dirbdama su ekspertais juos samdo pagal darbo sutartį, atlieka viešuosius pirkimus ir (arba) pasirašo bendradarbiavimo sutartis su atitinkamos srities mokslų centrais. 
 
Pateikiame: Informacija atnaujinta 2023 m. sausio 31 d. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.