gruodžio
20

Skaitmeninių inovacijų centrams - daugiau nei 18,3 mln. Eur ES investicijų

Skaitmeninių inovacijų diegimo prieinamumui didinti numatyta skirti daugiau nei 18,3 mln. Eur ES investicijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra kviečia teikti paraiškas pagal ES investicijų priemonę „Skaitmeniniai inovacijų centrai“.

Pasauliui pasitinkant ketvirtąją pramonės revoliuciją, tokių technologijų kaip didieji duomenys, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, robotika, 3D spausdinimas sąveika bei pritaikymas tampa viena svarbiausių verslo konkurencingumo sąlygų tarptautinėse rinkose. Siekiant išlaikyti ir didinti Lietuvos pramonės konkurencingumą, produktyvumą ir integraciją į pasaulines rinkas, numatyta investuoti į galimybių diegti inovatyviausius skaitmeninius sprendimus ir efektyviai vykdyti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų veiklas pramonėje plėtrą.

„Skaitmeninių inovacijų centrų tikslas nėra technologinės infrastruktūros eksploatavimas ketvirtosios  pramonės revoliucijos eigoje, bet aukštos kokybės paslaugos jos pagalba. Tai skatins inovatyviausias Lietuvos pramonės įmones siekti tvarių rezultatų, produktyvumo ir sėkmingos partnerystės ne tik Lietuvoje. Bet kokio regioninio ar tarptautinio lygmens paslaugų centro ar centrų Lietuvoje, veikiančių sumanios specializacijos srityse, pajėgumų sėkmė priklausys nuo konsultavimo, technologijų panaudojimo produktyvumui skatinti ir duomenų valdymui užtikrinti bei dirbtinio intelekto ir robotizacijos realizavimo kompetencijų ar paslaugų kokybės,“ ˗ teigia Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

ES investicijų priemone „Skaitmeniniai inovacijų centrai“ siekiama skatinti įmones investuoti į skaitmenines inovacijas, suteikiant galimybę pramonės įmonėms gauti naujausią informaciją, ekspertinę pagalbą ir naudotis infrastruktūra ir technologijomis skaitmeninių inovacijų bandymams su įmonės produktais, procesais ar verslo modeliais atlikti, taip sudarant didesnes galimybes įmonėms vykdyti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklas bei naudotis naujausiomis technologijomis ir įranga.

Investicijos bus skiriamos skaitmeninių inovacijų centrų infrastruktūrai, kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose, kurti, inovacijų grupėms eksploatuoti ir inovacijų konsultacinės ir inovacijų paramos paslaugoms teikti.

Europos Komisijos sumanios specializacijos svetainėje šiuo metu užregistruotos 14 skaitmeninių inovacijų centrų iniciatyvos iš Lietuvos. Šis ES investicijų priemonės kvietimas, orientuotas į inovatyvius skaitmeninių inovacijų centrų koordinatorius, plėtojančius paslaugas. Priemonė didins pažangiausių Lietuvos inovacijų grupių, kurias sudaro bent 5 nepriklausomos įmonės, produktyvumą.

Pagal priemonę „Skaitmeniniai inovacijų centrai“ pareiškėjais gali būti inovacijų grupės koordinatoriai, eksploatuojantys skaitmeninių inovacijų centrus. Partneriai įgyvendinant projektus – negalimi.

Maksimalus finansavimo intensyvumas kuriant skaitmeninių inovacijų centrų infrastruktūrą – 65 proc., vykdant inovacijų grupės eksploatavimo ir inovacijų konsultacinės bei inovacijų paramos paslaugų teikimo veiklas – 50 proc. Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 6 mln. Eur investicijų, mažiausia – 1,5 mln. Eur.

Paraiškų pateikimas vykdomas per Duomenų mainų sistemą iki 2020 m. balandžio 16 d.

Daugiau informacijos apie ES investicijų priemonę „Skaitmeniniai inovacijų centrai“ galite rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.