kovo
20

Aktuali informacija priemonės „Naujos galimybės LT“ projektų vykdytojams

1. Dėl parodų keitimo tvarkos
Pagal projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų 2014 m. spalio 8 d. Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu Nr. 1K-316, 172 punktą, projekto vykdytojas privalo per DMS (duomenų mainų svetainė) informuoti įgyvendinančiąją instituciją apie įvykusius arba numatomus projekto planuoto įgyvendinimo nukrypimus, dėl kurių keičiasi projekto apimtis, projekto išlaidos, pratęsiamas projekto įgyvendinimo laikotarpis ar kitaip keičiasi projektas ar projekto sutartyje nustatyti projekto vykdytojo įsipareigojimai. 

Siekiant projekto vykdytojams mažinti administracinę naštą, nustatyta supaprastinta parodų keitimo tvarka. Tais atvejais, kai nereikia atlikti Sutarties keitimo (esminio arba neesminio), t. y. dėl parodos keitimo nesikeičia projekto įgyvendinimo laikotarpis ir/ar projekto apimtis, prašome informaciją dėl parodos keitimo teikti kartu su mokėjimo prašymu, taip pat pridedant ir įmonės vadovo pasirašytą patvirtinimą:
- kad parodų/os pakeitimai projekte neturės neigiamos įtakos projekto rezultatams, t. y. projektų fiziniai ir stebėsenos rodikliai bus pasiekti pilna apimtimi. 
- kad prisiima atsakomybę dėl susidariusio išlaidų skirtumo padengimo, t. y., jei perkant prekes, paslaugas ar darbus yra pasirašomos pirkimo – pardavimo sutartys didesnėms sumoms nei tam numatyta lėšų projekto biudžete. Projekto tinkamomis finansuoti išlaidomis galės būti pripažinta tik ta išlaidų dalis, kurios suma neviršija projekto biudžete numatytos atitinkamų prekių, paslaugų ar darbų tinkamų finansuoti išlaidų sumos.

Primename, kad projekto vykdytojas prisiima atsakomybę dėl parodos atitikimo 03.2.1-LVPA-K-801 priemonės „Naujos galimybės LT“ projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 2, patvirtinto Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2016 gegužės 30 d. įsakymu Nr. 4-383 (toliau – Aprašas) reikalavimams.

Eil. Nr.  Parodų keitimas Atsakoma per DMS Tvirtinama su mokėjimo prašymu
1.  Jei Projekto vykdytojas kreipiasi dėl parodos keitimo raštu iki Mokėjimo prašymo teikimo* X  
2.  Projekto parodos keitimas* teikiamas su Mokėjimo prašymu   X
*Galimi parodos keitimo atvejai:
- parodos keitimas, neturintis įtakos fiksuotojo įkainio dydžiui;
- parodos ir fiksuotojo įkainio keitimas iš didesnio į mažesnį įkainį, kai projekto vykdytojas neprašo mažinti finansavimo sumos;
- parodos ir fiksuotojo įkainio keitimas iš mažesnio į didesnį įkainį;
- parodos ir fiksuotojo įkainio keitimas iš mažesnio įkainio į didesnį, kai turi sutaupymų (dėl mažesnių fiksuotųjų įkainių dydžių, nei nurodyta Metodinių nurodymų dėl fiksuotųjų įkainių taikymo 13 punkte ar kt.).

Sutarčių keitimo atvejai:
Eil. Nr.  Parodų pakeitimai Neesminis sutarties pakeitimas Esminis sutarties pakeitimas
1.  Projekto parodos ir fiksuotojo įkainio keitimas iš didesnio į mažesnį, kai projekto vykdytojas prašo mažinti Projekto finansavimo sumą. X  
2.  Projekto parodos keitimas, keičiant projekto įgyvendinimo laikotarpį mažiau nei 6 mėn. X  
3. 
Projekto parodos keitimas, keičiant projekto įgyvendinimo laikotarpį daugiau nei 6 mėn.
  X
4.  Projekto apimties keitimas, projekto vykdytojui prašant mažinti projekte numatytą parodų skaičių.   X
5.  Projekto vykdytojo prašymas dalyvauti papildomose parodose iš projekto sutaupytų lėšų.    X

2. Dėl mokėjimo prašymo pildymo 
Su mokėjimo prašymu deklaruojant parodos išlaidas turi būti nurodomas taikomas fiksuotasis įkainis. Tai atvejais, kai su mokėjimo prašymu deklaruojamos daugiau nei vienos parodos išlaidos, mokėjimo prašyme kiekvienos parodos išlaidos turi būti išskirtos nurodant taikomą fiksuotąjį įkainį. Mokėjimo prašymo pildymo pavyzdį rasite čia. Kartu su mokėjimo prašymu teikiamos fiksuotųjų įkainių pažymos formą rasite čia.

Komunikacijos skyrius
(8 5) 268 7411
El. p. [email protected] 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.