lapkričio
11

Aplinką tausojančių technologinių ekoinovacijų projektams – daugiau nei 20 mln. eurų ES investicijų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, skatindama Lietuvos labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ) diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas, 27 projektams skyrė 21,28 eurų finansavimą pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Eco-inovacijos LT+”. Pasinaudojusios šiomis investicijomis, Lietuvos MVĮ galės diegti neigiamą poveikį aplinkai mažinančius ir gamtos išteklius tausojančius technologinius procesus, įsigyti įrenginius ir gaminti žaliavas taupančius gaminius bei teikti aplinkai draugiškas paslaugas.

„Priemonė „Eco-inovacijos LT+” sulaukė ypač didelio Lietuvos verslo susidomėjimo, kadangi prašomo finansavimo suma ženkliai viršijo priemonės kvietime numatytą sumą. Tai rodo, kad Lietuvos MVĮ yra pasirengusios investuoti į naujus ar ženkliai pagerintus gaminius, paslaugas ir technologinius procesus, kuriuos įdiegus sumažėja aplinkos tarša, skatinamas pramonės ir verslo bendradarbiavimas ir užtikrinamas tęstinis aplinkos apsaugos efektas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Pagal veiklos sritis labiausiai aktyvios MVĮ, teikiančios  spausdinimo ir su spausdinimu susijusias paslaugas, taip pat gaminančios ekologiškesnius plastikinius, metalo, stiklo, popieriaus ir kartono bei kitus gaminius. Gaminant šiuos produktus planuojama kenksmingas medžiagas pakeisti mažiau taršiomis žaliavomis, keičiant gaminius įgyvendinti ekologinio projektavimo principus, plėtoti antrinį atliekų panaudojimą bei gaminti naujus produktus iš antrinių žaliavų. Taip pat planuojama modernizuoti technologinius procesus, pakeisti įrangą ir technologijas ekologiškesnėmis ir mažiau teršiančiomis aplinką.

Pagal ES investicijų priemonę „Eco-inovacijos LT+” daugiausia projektų įgyvendins Vilniaus ir Kauno apskrities įmonės. Aktyvios ir Lietuvos regionų MVĮ. Didžiausia skirta finansavimo suma – 1,5 mln. eurų, mažiausia – 50 tūkst. eurų.

Pagal šiai priemonei skirtą kvietimą, teigiamai buvo įvertinti 47 projektai. Dėl didelio priemonės populiarumo 27 projektams numatytų lėšų pakako, o 20 projektų, kurių prašomas finansavimas siekė daugiau kaip 11 mln. eurų, buvo nuspręsta įtraukti į rezervinių projektų sąrašą. Iš viso pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ 2014–2020 metais yra numatyta paskirstyti 86,89 mln. eurų ES investicijų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.