spalio
27

Brandieji ir pradedantieji inovatoriai pateikė paraiškų už 228,34 mln. eur

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sulaukė 187 paraiškų, bendra projektuose tinkamų finansuoti išlaidų suma - 228,34 mln. eurų.
 
Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ investicijų galėjo kreiptis tiek pradedantys inovatoriai, tiek brandžios įmonės, nes buvo paskelbti du atskiri kvietimai jaunoms ir jau ilgiau rinkoje veikiančioms mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą vykdančioms įmonėms.
 
Pagal priemonės „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“ kvietimą pradedantiesiems inovatoriams gauta 42 paraiškos, pagal kvietimą brandiesiems inovatoriams – 145 paraiškos. Pradedančiųjų  inovatorių tinkamų finansuoti išlaidų suma -  14,97 mln. eurų, brandžiųjų – 213,37 mln. eurų. Pradedantiesiems inovatoriams kvietimu numatyta skirti iki 30 mln. eurų, o brandiesiems inovatoriams kvietimu – iki 70 mln. eurų.
 
 
Lietuvos įmonės ir mokslo įstaigos projektus vykdys pagal prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) kryptis. Dėl finansavimo konkuruos tik tai pačiai sumaniosios specializacijos krypčiai priskiriami projektai.
 
Pradedančiųjų inovatorių paraiškos pagal sumaniosios specializacijos kryptis pasiskirstė taip: naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų – 14, sveikatos technologijų ir biotechnologijų – 10, transporto, logistikos ir informacinių technologijų – 9, agroinovacijų ir maisto technologijų – 6, kūrybingos ir įtraukios visuomenės – 3.
 
Brandžiųjų inovatorių paraiškos pagal sumaniosios specializacijos kryptis: naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų – 42, transporto, logistikos ir informacinių technologijų – 32, sveikatos technologijų ir biotechnologijų – 29, agroinovacijų ir maisto technologijų – 21, energetikos ir tvarios aplinkos – 11, kūrybingos ir įtraukios visuomenės – 10.
 
 
Priemonė „Intelektas. Bendri verslo – mokslo projektai“ Lietuvos įmonėms kartu su mokslo įstaigomis suteikia galimybes dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir įgyvendinti bendrus projektus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje. Bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis (MSI) iš viso planuojama 46 paraiškose, 7 tokias paraiškas pateikė pradedantieji inovatoriai, 39 – brandieji. Daugiausiai su  MSI bendradarbiauti ketinama naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų kryptyje – tokių paraiškų yra 11(brandieji inovatoriai), 2 (pradedantieji). Po 8 brandžiųjų inovatorių paraiškose bendradarbiauti su MSI ketinama sveikatos technologijų ir biotechnologijų bei transporto, logistikos ir informacinių technologijų kryptyse.
 
Ši priemonė suteikia įmonėms plačias galimybes pasirinkti, kiek ir kokių veiklų vykdyti – ar vykdyti tik mokslinių tyrimus, ar taip pat ir infrastruktūros plėtrą ir/ar gamino sertifikavimą ar viską kartu.
Iš 45 pradedančiųjų inovatorių paraiškų, 9 –iose ketinama vykdyti visas 3 veiklas, 22 – mokslinių tyrimų veiklą, 8 –  ir mokslinių tyrimų, ir infrastruktūros plėtrą, tik sertifikavimas yra numatytas 3 paraiškose.
 
17-oje brandžiųjų inovatorių paraiškose  ketinama vykdyti visas 3 veiklas, 78 – tik mokslinius tyrimus, 41 – ir mokslinius tyrimus ir infrastruktūros plėtrą, 1 projekte ketinama tik sertifikuoti gaminį, 7– vykdyti mokslinius tyrimus ir sertifikuoti, 1 – plėsti infrastruktūrą ir sertifikuoti.
 
Priemonės „Intelektas. Bendri verslo – mokslo projektai“ konkurse dalyvavo ir ankstesnio kvietimo įmonės, t. y. tos, kurių projekto idėja atitiko sumaniosios specializacijos krypčiai, tačiau dėl įvairių priežasčių projektas nebuvo patvirtintas antrajame konkurso etape. Sulaukta 8 tokių paraiškų.  Jos pasiskirsto taip: sveikatos technologijų ir biotechnologijų bei agroinovacijų ir maisto technologijų kryptyse – po 3 paraiškas, transporto, logistikos ir informacinių technologijų srityse – 2 paraiškos.

Daugiau informacijos apie paraiškas rasite čia.


 
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
Tel.: (8 5) 210 9091
El. p. [email protected]

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.