balandžio
18

Chemijos pramonės įmonės investicijos į eko inovacijas: efektyvesnis žaliavų naudojimas ir mažesnis atliekų bei nuotekų susidarymas

Chemijos pramonė daugumai asocijuojasi su aplinkos tarša. Todėl šios pramonės šakos atstovai yra ypač suinteresuoti investuoti į švaresnę produktų gamybą, išteklių taupymą bei procesų modernizavimą.

Graikų mitologijoje Higėja – gydymo dievo Asklepijo ir Epionės dukra - sveikatos, švaros ir sanitarijos deivė. Lietuvoje AB „Higėja“ - buitinės ir profesionaliosios chemijos gaminių: valiklių, blizgiklių gamintoja.

Nors savo gaminamais produktais ir  atstovauja švarą, pačioje įmonėje susidaro tarša: pakuočių atliekos, buitinės nuotekos, oro tarša iš mobiliųjų šaltinių (automobilių).

Gaminant produktus aktyviosios medžiagos (rūgštys, šarmai), reaktoriuose yra skiedžiamos vandeniu, maišomos su priedais ir vėliau vamzdynų sistema transportuojamos į nusistovėjimo talpas. Talpos praplaunamos ir tarša patenka į nuotekas. Daug gamybos operacijų atliekama rankomis, todėl kartais dėl nepakankamo operacijų tikslumo brokas yra neišvengiamas.

Investavus 95 tūkst. Eur. iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, bus įsigyjama moderni įranga ir pakeisti gamybiniai procesai, pradėti gaminti atnaujinti ir nauji produktai, tokiu būdu praplečiant gaminių asortimentą. Žinoma, nauja įranga, tai ir efektyvesnis žaliavų naudojimas ir mažesnis atliekų bei nuotekų  susidarymas.

Prieš kelis metus pranešta, jog Europos pramonės veiklos rezultatai aplinkos požiūriu pastaraisiais dešimtmečiais pagerėjo. Pasak Europos aplinkos agentūros, pokyčius lėmė daugybė priežasčių: griežtesnis aplinkos apsaugos reguliavimas, efektyvesnis energijos išteklių naudojimas, bendra Europos pramonės tendencija atsisakyti tam tikrų didelės taršos bei taršesnių gamybos rūšių ir įmonių dalyvavimas savanoriškose schemose, kuriomis siekiama sumažinti jų poveikį aplinkai.

Nepaisant pagerėjimo, pramonė toliau atsakinga už didelį aplinkos teršimą ir atliekų susidarymą, todėl įmonės, kurios pradeda įgyvendinti projektus pagal priemonę „Eco- inovacijos LT+“, jau savaime prisideda prie tolimesnio situacijos gerinimo.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.