birželio
02

„Dizainas LT“ 2 kvietimo paraiškų vertinimo rezultatai: teigiamai įvertintos 154 įmonių paraiškos

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino šalies įmonių paraiškas pagal priemonės „Dizainas LT“ antrąjį kvietimą ir pateikė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai galutiniams sprendimams. Iš viso teigiamai įvertintos 154 įmonių paraiškos, kurių prašoma finansavimo suma siekia 3,5 mln. Eur. ES investicijomis finansuojamų projektų metu bus kuriami ekologinės tematikos dizaino, negalią turinčių ir kitų asmenų paslaugų poreikių sprendimai. 
 
„Priemonės „Dizainas LT“ finansavimo apimtis yra nedidelė, tačiau dizainas vaidina svarbų vaidmenį gamyboje ir paslaugose. Dizainas yra intelektinės nuosavybės teisių reikalaujantis, t. y. nematerialiąja verte pagrįstas sektorius, kuriame dominuoja labai mažos, mažos Lietuvos įmonės. Įmonės, sulaukdamos ES investicijų, galės prisidėti prie socialiai jautrių klausimų sprendimo ir kurs aplinkai draugiškas naujoves, unikalius dizainus šiuo sudėtingu dėl COVID-19 laikotarpiu“, – sakė LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.
 
Iš teigiamai įvertintų paraiškų, 123 planuojamas kurti gaminio dizainas, 26 – paslaugos dizainas, 5 – gaminio ir paslaugos dizainas. Pagal priemonę bus įgyvendinti beveik 1,9 tūkst. originalių dizaino sprendimų ir 88 universalūs dizainai.
 
116 projektų siekia spręsti ekologines, 99 – socialines problemas. Iš teigiamai įvertintų paraiškų, 68 paraiškos yra labai mažų įmonių, 59 – mažų įmonių, 27 – vidutinių įmonių.
 
Įgyvendindamos projektus įmonės planuoja kurti dirbtiniais neuronų tinklais grįstą kelionių vadovą, teisinių paslaugų platformą, neįgaliesiems pritaikytus žaidimų aikštelių įrenginius, funkcinius vaikų miego drabužius, originalų akustinio baldo dizainą, kuris skirtas dirbti aukštos koncentracijos reikalaujančius darbus, atlikti skambučius ir pan., bei kitus dizainus.
 
Pagal priemonę „Dizainas LT“ pareiškėjai galėjo prašyti ES finansavimo gaminių bei teikiamų paslaugų dizainų kūrimui ar diegimui.
 
Antruoju „Dizainas LT“ kvietimu ypač skatinami ekologinės tematikos dizaino sprendimai, negalią turinčių ir kitų asmenų paslaugų poreikių sprendimai. Pagal „Dizainas LT“ priemonę skirtos ES investicijos gali padėti nacionaliniam verslui toliau kurti savo produktų konkurencinį pranašumą šalies ir užsienio rinkose.
 
Pasak LVPA direktoriaus, dizaino įmonės ypatingą dėmesį skiria tvariam vartojimui, žiedinei ekonomikai ir klimato pokyčiams. Dizaino metodai palaiko novatoriškumą, pagreitina gaminių (produktų), paslaugų kūrimo procesus ir taip sukuria nematerialų kapitalą. Fizinių gaminių dizainas padeda rasti sprendimus, kurie atitiktų kliento poreikius. Paslaugų dizainas turi didelį potencialą kuriant naujus verslo ir paslaugų modelius.
 
„Dizaino sprendimai padidina verslo konkurencingumą, nes tai pagerina gaminių kokybę, priežiūros ir tinkamumo naudoti galimybes, techninį suderinamumą ir tinkamumą, gyvavimo ciklo valdymą arba sumažina gamybos sąnaudas“, – teigė A. Pautienius-Želvys.
 
Didžiausia pagal priemonę „Dizainas LT“ vienam projektui galima skirti finansavimo suma – 30 tūkst. Eur.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.