rugsėjo
05

Eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti – 1,4 mln. eurų ES investicijų

Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Lietuvos verslo paramos agentūra kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“, kuriuo planuojama paskirstyti 1,4 mln. eurų ES investicijų.
 
„Eksportui reikalingo sertifikato įsigijimas ypač mažoms ir jaunoms šalies įmonėms reiškia papildomas lėšas, nes jam gauti reikia atlikti įvairius bandymus ir tyrimus, o tai atsiliepia eksportuojamų gaminių ar paslaugų kainai ir dėl to tampa sunkiau konkuruoti rinkoje. Todėl galimybė gauti finansavimą eksportuojamiems produktams sertifikuoti ne tik leis įmonėms sutaupyti, bet ir padės joms tarptautinėje rinkoje įsitvirtinti kaip itin kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus teikiančios šalies atstovėms“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
 
Pagal trečiąjį priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimą galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės Lietuvos įmonės, kurios gali gauti finansavimą planuojamiems eksportuoti produktams sertifikuoti ir sertifikatui gauti reikalingiems bandymams ir tyrimams atlikti.
 
Didžiausia galima projektui skirti finansavimo suma – beveik 145 tūkst. eurų, mažiausia – 4,5 tūkst. eurų. Paraiškas įmonės gali teikti iki šių metų gruodžio 9 dienos.
 
Pagal pirmąjį ir antrąjį priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimus 73 įmonių projektams įgyvendinti buvo skirta 2,55 mln. eurų. Finansavimą gavo odontologijos, farmacijos, statybos, plastikinių pakuočių, popierinių ir kartoninių gaminių, įstaigų ir prekybos įmonių (parduotuvių), baldų gamybos ir kituose sektoriuose veikiančios šalies įmonės.
 
Iš viso pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti beveik 4 mln. eurų ES investicijų. 

Priemonės „Expo sertifikatas LT“ dokumentus ir kitą aktualią informaciją kviečiame peržiūrėti čia.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Lietuvos verslo paramos agentūros informacija
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.