birželio
18

ES investicinių priemonių rezerviniams projektams – papildomi 94 mln. eurų

Lietuvos Vyriausybės nutarimu numatyta skirti 94 mln. eurų papildomą finansavimą priemonių „Eksperimentas“, „Dizainas LT“ ir „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ rezerviniams projektams.
 
Papildomas finansavimas skiriamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuri skirsto finansavimą šioms Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruojamoms priemonėms. Papildomos lėšos numatytos atsižvelgiant į sudėtingą verslo situaciją, susidariusią dėl COVID-19 pandemijos, ir siekiant įgyvendinti Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano tikslą skatinti ekonomiką.
 
„Vykdant šias ES investicijų priemones sulaukta tikrai daug įdomių, vertingų, inovatyvių projektų paraiškų. Kai turimos lėšos buvo paskirstytos, dalį paraiškų, kurios buvo teigiamai įvertintos, teko atidėti į rezervinį sąrašą. Labai džiugu, kad dabar šie pridėtinę vertę nešiantys projektai galės būti įgyvendinti. Tai gera žinia ir verslui, ir mūsų šalies ekonomikai“, – sakė LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.
 
2 mln. eurų bus skirti priemonei „Dizainas LT“ – investicijoms į mažų ir vidutinių įmonių gaminių (paslaugų) dizainą. Priemone „Dizainas LT“ buvo siekiama paskatinti įmones investuoti į gaminių (paslaugų) dizaino sprendimus, siekiant padidinti įmonės produktų ar paslaugų patrauklumą, o kartu ir paklausą bei įmonės produktyvumą.
 
81 mln. eurų bus skirtas priemonei „Eksperimentas“ – privačių įmonių moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP). Šia priemone įmonės skatintos investuoti į inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus MTEP, taip pat siekta paskatinti įmonių plėtrą investuojant į MTEP ir inovacijų infrastruktūros kūrimą ir plėtrą.
 
11 mln. eurų bus skirta priemonei „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“. Šios priemonės tikslas buvo sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja, kad įsakymas dėl finansavimo skyrimo greičiausiai bus pasirašytas kitą savaitę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.