spalio
12

Įdiegtos inovacijos įmonei padėjo sutaupyti ir pritraukė užsienio dėmesį

PET pakuočių gamintoja UAB „Putokšnis“ per 2014-2020 metų Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų laikotarpį bendradarbiaudama su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) gavo beveik 6 mln. eurų finansavimą pagal įvairias priemones. Įmonės atstovai atviri – gauta parama padėjo pasiekti įspūdingus rezultatus.

Pagamina dvigubai daugiau

„Putokšnis“ įgyvendino ir vis dar vysto projektus, orientuotus į inovatyvias PET ruošinių liejimo technologijas, beatliekinę gamybą, pirminės PET žaliavos mažinimą ir antrinių PET žaliavų panaudojimo didinimą, įmonės efektyvumo didinimą, gamybos procesų skaitmenizavimą ir automatizavimą.

Už LVPA skirtas ES finansavimo lėšas įmonė įsigijo 3 pažangiausias PET ruošinių liejimo linijas, kuriomis pradėjo gaminti naujus, lengvesnio svorio ir geometrijos ruošinius, taip pat 6 efektyvias žaliavų džiovinimo sistemas, PET ruošinių perdirbimo įrangą, ruošinių kokybės tikrinimo įrangą ir kt.

„ES investicijomis įgyvendintų projektų dėka 2020 metais įmonė pagamino beveik dvigubai daugiau ruošinių nei 2015-tais, tačiau dėl įdiegtų pažangių technologijų ir ekoinovatyvių, išlengvintų gaminių projektavimo sprendimų, pirminės žaliavų sunaudojimas augo tik 33,6 proc.“, – pabrėžia įmonės generalinis direktorius Dovydas Stulpinas.

Pasinaudojus priemonės „Eco-inovacijos LT“ finansavimu įmonė įsigijo įrenginį, kuriuo gamybinis PET ruošinių brokas yra sumalamas ir grąžinamas į gamybą. Ši investicija atsipirko per 7 mėnesius.

„Putokšnis“ taip pat sparčiai skaitmenizuojasi ir automatizuoja gamybos procesus. Įgyvendintų energijos resursus taupančių priemonių dėka, per pastaruosius 6 metus įmonei pavyko energijos suvartojimą sumažinti 25 proc. per pagamintą produkcijos vienetą.

„Galimybė pasinaudoti įvairiomis ES finansavimo priemonėmis buvo visapusiškai naudinga – tapome draugiškesni aplinkai, technologiškai inovatyvesni, taip pat išaugo įmonės produkcijos paklausa“, – bendradarbiavimu su LVPA privalumus vardija generalinis direktorius.

Karantinas nesustabdė eksporto

„Šios įmonės veikla gali būti pavyzdys, kaip sėkmingai panaudojus ES investicijas ir profesionaliai valdant projektus, galima pasiekti tarptautinį pripažinimą, kurti pridėtinę vertę regionui ir diegti aplinką tausojančias technologijas“, - bendradarbiavimu džiaugiasi LVPA vadovas Aurimas Želvys.

2020 metais įmonės apyvarta sudarė 46,3 mln. eurų, uždirbta 2,09 mln. eurų grynojo pelno.

„Dėl tiesioginio ir netiesioginio ES lėšomis finansuojamų projektų poveikio įmonėje sukurta daugiau kaip 40 naujų darbo vietų", - skaičiuoja D.Stulpinas.

Vien praėjusiais metais „Putokšnis“ pagamino 1,47 mlrd. PET ruošinių ir 33,8 mln. PET butelių. Didžioji dalis gaminamos produkcijos parduodama gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens, alaus, sulčių bei kitų produktų gamintojams.

Beveik 90 proc. pagaminamos produkcijos eksportuojama į Vakarų ir Vidurio Europą, Skandinaviją, Baltijos šalis, įmonė bendradarbiauja su žinomiausiais pasaulio vaisvandenių ir kitų gėrimų gamintojais.

Prie eksporto prisidėjo ir LVPA skelbta priemonė „Naujos galimybės LT“ – net karantino metu įmonės atstovai sudalyvavo tarptautinėse parodose „Pack Expo“ (JAV) ir „Brau Beviale“ Vokietijoje nuotoliniu būdu.

Nepaisant karantino apribojimų, 2020 įmonė pradėjo eksportuoti į naujas eksporto rinkas – Kroatiją, P. Afriką, N. Zelandiją, Belgiją, Haitį.

Per sutaupyta laiką - daugiau produkcijos

2021 metais įmonė sėkmingai baigė įgyvendinti projektą pagal „Regio Invest LT“ priemonę.

Siekiant pradėti gaminti įmonėje vykdomų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultate sukurtus naujus PET ruošinius ir tokiu būdu reikšmingai praplėsti gaminių asortimentą, buvo įsigyta nauja inovatyvi PET ruošinių liejimo linija.

Įmonė taip pat įsigijo 5 naujas, modernias džiovinimo sistemas, skirtas antrinės žaliavos džiovinimui ir dozavimui. Šių įrengimų dėka įmonės antrinės žaliavos perdirbimo pajėgumai pagerinti net 35 proc.

„Naujos žaliavos džiovinimo/dozavimo sistemos leidžia žaliavos mišinių keitimus vykdyti „online“ režimu, nenutraukiant gamybos proceso, ir sutaupyti iki 6 val. gamybos laiko. Įdiegtos technologijos dėka sutaupoma iki 50 žaliavos keitimų per metus. Per sutaupytą laiką pagaminama iki 12 mln. vnt. papildomos produkcijos “per vieną gamybos liniją, – skaičius pristato „Putokšnis“ vadovas.

Įdiegus vaizdų atpažinimo sistemas ir dirbtinio intelekto technologijomis, paremtas kokybės kontrolės sistemas, 9 ruošinių liejimo linijoms instaliuoti „inline“ ruošinių spalvų analizatoriai, kurių dėka nenutrūkstamo gamybos proceso metu galima analizuoti ir vertinti gaminamų ruošinių spalvą bei iš karto užkirsti kelią net ir keleto nekokybiškų ruošinių gamybai.

„Ši technologija ne tik automatizavo ruošinių kokybės tikrinimo procesą, bet ir leido įmonei sutaupyti iki 89 760 rankinio darbo valandų per metus“, – pasakoja įmonės direktorius.

Būtent šios įdiegtos ir tebediegiamos technologijos 2020 m. lyginant su 2019 m. padėjo sumažinti kokybės neatitikčių produktų skaičių net 41 proc.

Įmonė ir toliau tęsia bendradarbiavimą su LVPA. Įgyvendindama projektą pagal LVPA priemonę „Skaitmeninimas LT“, įmonė planuoja įsigyti automatizuotą konteinerių plovimo liniją, padėsiančią sumažinti rankinio darbo poreikį ir pilnai užtikrinančią proceso automatizavimą, kokybę bei saugą, leidžiančią taupyti įmonės išteklius.

Bendradarbiaujant su LVPA įgyvendinti projektai ir gauta ES parama ženkliai prisideda prie įmonės konkurencingumo ir ilgalaikių investicijų didinimo, Šiaulių regiono gyventojų užimtumo bei socialinių problemų sprendimo.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.