liepos
03

Ilgasis savaitgalis - neskubant po ES lėšomis sutvarkytus paplūdimius

Tiems, kurie nesižavi ilgomis eilėmis norint patekti į pajūrio kurortus ir neturi galimybių mėgautis saule kaimo sodyboje prie ežero, teks ieškoti gamtos apsupties arčiau miesto ir taip gelbėtis nuo karščio.

Atsigaivinti šiltuoju metų laiku Elektrėnuose galima ne tik Ledo arenoje, bet ir kitoje poilsio vietoje – Elektrėnų marių paplūdimyje. Šis vandens telkinys patinka tiek tingiomis atostogomis besižavintiems, tiek aktyvų vandens sportą mėgstantiems – marios ypač mėgstamos buriuotojų, nardytojų, o dabar ir užsikrėtę irklenčių sportu, laisvai gali išnaudoti Elektrėnų marių vandenis. Mariose vyrauja stipresni ir lygesni vėjai nei kituose ežeruose.
Elektrėnų marios buvo sukurtos šiluminės elektrinės reikmėms užtvenkus Strėvos upę. Būtent dėl elektrinės veiklos ledas mariose nutirpsta anksčiau, o vandens temperatūra būna keletu laipsniu aukštesnė. Giliausia vieta siekia 30 metrų, mariose salų ir įlankų.
Investavus apie 260 tūkst. Eur., Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, Elektrėnų marios tapo dar patrauklesnės – projekto metu buvo suformuotas patogus smėlio krantas, nutiestas takas. Palei krantinę įrengtas apšvietimas, sutvarkyta maudykla, jos teritorija, įrengtos vaikų žaidimo ir tinklinio aikštelės, pastatytas apžvalgos tiltas, nusileidimo į vandenį kalnelis ir kiti keliautojų patogumui skirti objektai.

Kauniečiai gali traukti į šalia Lampėdžių ežero, už ES struktūrinių  fondų lėšas sutvarkytą paplūdimį, Lazdijų ir jų apylinkių gyventojai gali mėgautis Baltajo ir Metelio   ežerų pakrantėmis. Ežerų gausa garsėjančiame mieste ir jo apylinkėse buvo įrengti du paplūdimiai.

Daugiau idėjų, kur turiningai praleisti ilgąjį savaitgalį rasite LVPA išleistame turizmo žinyne „Atrask Lietuva“. Visi objektai buvo renovuoti ar sutvarkyti investuojant 2007  - 2013 m. finansavimo laikotarpio ES fondų lėšas.


foto- tojana.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.