gruodžio
12

Aktuali informacija priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ projektų vykdytojams

Atkreipiame dėmesį, jog projekto įgyvendinimo metu turi būti įdiegta tokios galios saulės elektrinė, kokia buvo įsigyta. Jei pirkimo sąlygose buvo nurodyta, jog perkama atitinkamo galingumo arba ne mažesnio nei atitinkamo galingumo saulės elektrinė, tokiu atveju projekto pabaigoje turi būti pastatyta ne mažesnės galios saulės elektrinė ir gautas Valstybinės energetikos inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijos (toliau – VEI) leidimas gaminti elektros energiją ne mažesniam galingumui nei nurodytas perkamos elektrinės techninėje specifikacijoje.
Pavyzdžiui, jeigu pirkimo sąlygose nurodytas elektrinės galingumas 200 kW arba ne mažesnis nei 200 kW, tokiu atveju, VEI išduotame leidime gaminti elektros energiją nurodytas elektrinės galingumas gali būti 200 kW, 200,8 kW, 201 kW ar pan., tačiau negali būti 199,9 kW.
 
Atkreipiame dėmesį, jog VEI leidime gaminti elektros energiją nurodytas elektrinės galingumas negali būti didesnis nei prieš tai gautame VEI leidime plėtoti elektros gamybos pajėgumus. Prašome atkreipti į tai dėmesį prieš teikiant dokumentus atitinkamiems leidimams gauti.
 
Atsižvelgiant į tai, kad saulės elektrinės galingumą sudaro atskiri fotovoltiniai moduliai, rekomenduojame planuojamuose saulės elektrinių pirkimuose nusimatyti, jog perkama atitinkamo galingumo saulės elektrinė, nusimatant elektrinės galingumo tolerancijos ribas lygias vieno fotovoltinio modulio galingumui.
 
Jeigu kiltų papildomų klausimų, kviečiame susisiekti:
 
LVPA Energetikos projektų skyrius:
El.p: [email protected]
Tel. nr: (8 5) 268 7453
 
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.