sausio
08

„Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“: dar 91 įmonė netrukus pradės vykdyti MTEP projektus

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) greičiau baigė vertinti 4 priemonės „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ paraiškas. Teigiamai buvo įvertinta ir bus finansuojama 91 paraiška. Po vertinimo prašoma finansavimo suma yra beveik 55 mln. Eur, o bendra projektų vertė – daugiau nei 90 mln. Eur. 10 teigiamai įvertintų projektų pateikė įmonės, kurios dalyvavo ir ankstesniame „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ kvietime. Didžiausia projekto vertė yra beveik 4 mln. Eur, o didžiausia prašomo finansavimo suma – beveik 2 mln. Eur. 
 
Vykdant projektus taip pat planuojama sukurti 78 inovatyvius rinkos lygiu produktus. Būsimuose MTEP projektuose pareiškėjai žada sukurti ir naujus pasaulio mastu produktus, pavyzdžiui, sumanią, realiuoju laiku planuojamą pervežimų sistemą, kuri bus pajėgi spręsti 10 000 vilkikų transportavimo planavimo uždavinius, veido rekonstrukcinės operacijos planavimo paslaugą, imunologinio nevaisingumo diagnostikos sistemą bei pažangios terapijos vaistinį preparatą imunologinio nevaisingumo gydymui. 
 
Lyginant su ankstesniųjų kvietimų rezultatais, vis daugiau įmonių telksis į pagalbą mokslo ir studijų institucijų tyrėjus (aukštos kvalifikacijos specialistus). 32 projektai, tai yra 35 proc. projektų (pirmajame kvietime 29 proc, antrajame ir trečiajame šie procentai buvo 17 ir 28) bus vykdomi bendradarbiaujant su Mokslo ir studijų institucijomis (MSI). Populiariausios pasitelkiamos į partnerystę MSI yra Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. 23 projektai bus vykdomi kartu su partneriais - privačiomis įmonėmis. 
 
Net  62 proc. teigiamai įvertintų įmonių yra įmonės labai mažos ir mažos įmonės: projektus vykdys 28 mažos ir tiek pat labai mažų įmonių. 
 
Kaip ir įprastai, įmonės teikė paraiškas ir dalyvavo konkurse pagal 6 sumaniosios specializacijos kryptis. Daugiausiai susidomėjimo sulaukusios kryptys – transportas, logistika ir informacinės technologijos (29 teigiamai įvertinti projektai) bei nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos (21 teigiamai įvertintas projektas).
 
Daugiausia naujų MTEP projektų bus įgyvendinama Vilniaus apskrityje – 63, Kauno apskrityje – 20, Klaipėdoje – 3, Alytuje ir Marijampolėje po 1.
 
LVPA primena, kad pagal 4 priemonės „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ kvietimą buvo gautos 139 paraiškos, kuriose prašoma finansavimo suma buvo daugiau nei 102 mln. Eur. 
 
Iš 48 atmestų paraiškų tik 18 (13 proc.) buvo dėl MTEP nebuvimo, t.y. žemiausias atmetimų skaičius dėl MTEP nuo 2016 m. priemonėje „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ (2014-2020 m. finansinė perspektyvoje). Tarp kitų MTEP paraiškų atmetimų priežasčių: 7 sunkumus patiriančios įmonės (7), skolos Sodrai ir VMI (9),  8 atsiimtos paraiškos paties pareiškėjo noru, 4 paraiškos pateiktos pavėluotai/netinkamu formatu, 2 nesutiko su pasiūlytu vertinimo metu biudžetu.
 
„Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ priemonės 4 kvietimo paraiškų vertinimas išskyrė trumpiausia vertinimo trukme (užtruko 87 kalendorines dienas), kai tuo tarpu 2016 m. truko 199, 2017/2018 m. 136 dienas.
 
“Esame ir toliau suinteresuoti trumpinti ir tobulinti LVPA paraiškų vertinimo procesą, nuolatos tobulinti vertės kūrimą klientams, mokantis iš patirties“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius - Želvys. Pasak LVPA vadovo, buvo siekiama paraiškų vertinimo metu aktyviai diskutuoti su įmonėmis, kurios pateikė inovatyvias projektines idėjas ir yra pasiryžusios siekti ambicingų rezultatų: sukurti rinkos ar tarptautinio lygmens inovacijas. 
 
LVPA direktoriaus teigimu, nenorima prarasti nė vienos inovatyvios verslo idėjos, tuo tarpu pagrindiniai MTEP projektų paraiškų sėkmės veiksniai yra geras parengtas verslo ir detalus projekto planai su prevencinėmis rizikos valdymo priemonėmis. Taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų paraiškose visada išliks svarbi projekto komanda, suburta iš aukštos kvalifikacijos specialistų (tyrėjų). 
 
Šiuo metu atnaujinamame su Ekonomikos ir inovacijų ministerija 2019 m. kvietimų plane IV ketvirtį preliminariai svarstoma skelbti dar vieną kvietimą teikti MTEP paraiškas.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.