liepos
29

Investuoti į tvariuosius sprendimus pasiruošusios 60 šalies įmonių, jos ES prašo beveik 42 mln. Eur

Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) baigėsi Europos Sąjungos investicijų priemonės „Eco-inovacijos LT+“ Nr. 4 kvietimas. Iš viso agentūra sulaukė 60 paraiškų su prašymu iš dalies finansuoti projektus. ES prašoma dvigubai didesnės sumos nei numatyta kvietimo biudžete. 18 bendrovių į LVPA kreipėsi pirmą kartą.

Pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ į projektus norinčios investuoti įmonės yra pasirengusios įsigyti tvarią gamybos įrangą, kurią naudojant daroma mažesnė žala gamtai ir mažesnė įtaka klimato kaitai. Didžiausia projektui prašoma finansavimo suma siekia 1,5 mln. Eur, jos prašo 8 įmonės. Mažiausia – beveik 51 tūkst. Eur. Šios sumos paprašė viena įmonė.

Iš viso ketvirtuoju kvietimu pagal minimą priemonę šalies įmonėms numatyta paskirstyti 22 mln. Eur.
„Bendrovės, įgyvendinusios projektus pagal „Eco-inovacijos LT+“, patobulina jau gaminamus ar gali gaminti visiškai naujus gaminius, tobulinti teikiamas paslaugas ar teikti naujas, tobulinti technologinius procesus, kad mažėtų oro, vandens tarša arba susidarytų mažiau atliekų. Mūsų ilgus metus trunkantis bendradarbiavimas su įmonėmis rodo, kad „Eco-inovacijos LT+“ bendrovės vertina kaip priemonę, padedančią joms kurti pridėtinę vertę“, – akcentuoja LVPA vadovas Aurimas Pautienius-Želvys.

Svarbu tai, kad moderni įranga padeda švelninti klimato kaitą, nes sunaudojama mažiau žaliavų, naudojamos mažiau kenksmingos arba kenksmingų žaliavų iš viso atsisakoma. Taupoma elektros energija, žaliavos, gaminami lengviau perdirbami produktai, turintys mažesnį poveikį aplinkai.

„Daugiausiai paraiškų sulaukėme iš medienos, plastiko ar metalo apdirbimo sektoriuje veikiančių įmonių. Modernizuoti įrangą taip pat aktyviai siekia spaudos srityje veikiančios bendrovės. Šiems sektoriams įdiegus gamybos pakeitimus, galima pasiekti žymų teigiamą pokytį ne vien kalbant apie finansinius įmonių rodiklius, bet ir apie jų duoklę gamtai“, – sako Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėja Gintarė Kuncaitytė.

Pagal apskritis daugiausiai paraiškų sulaukta iš Vilniaus apskrities, t.y. 28. Toliau – Kauno apskritis, kur susidomėjimą ekotechnologijomis parodė 17 pareiškėjų. Iš Klaipėdos apskrities sulaukta 6 paraiškų, Šiaulių – 3 paraiškų. Po 2 paraiškas pateikė Marijampolės ir Panevėžio apskritys. Iš Tauragės ir Telšių apskričių LVPA sulaukė po 1 paraišką.

Tai jau paskutinis LVPA kvietimas įmonėms, norinčioms investuoti į technologines ekoinovacijas 2014–2020 metų ES finansiniu laikotarpiu.

Šiuo metu iš viso pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ LVPA su šalies įmonėmis yra pasirašiusi 123 sutartis, kurioms skirtas 65,3 mln. Eur siekiantis ES finansavimas. Jau yra įgyvendintas 41 projektas, kuriam skirta negrąžinamųjų subsidijų už 12,5 mln. Eur.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.