Medicinos inovacijos - visada siekiamos ir laukiamos, o sėkmingų projektų rezultatai – džiaugsmas tiek gydytojams, tiek pacientams. Praėjusią savaitę pradėtas įgyvendinti projektas, kurio rezultatų bus ypač laukiama – kuriama įranga leis išgelbėti daugiau žmonių, patyrusių insulto priepuolį.
Italijos aukštųjų technologijų įmonė „Fos“, 2015 m. Lietuvoje įkūrusi biomedicininės inžinerijos centrą UAB „Gruppo Fos Lithuania“, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašė projektų finansavimo ir administravimo sutartį, pagal kurią į projektą – „Biomedicininė elektroninė įranga poinsultinei stebėsenai“ investuos 503 tūkst. Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projektas bus vykdomas pagal priemonę „Smartinvest LT+“.
Projekto metu bus kuriama biomedicininė elektroninė įranga poinsultinei stebėsenai – daugiakanalė elektrinės kompleksinės varžos spektroskopijos registravimo sistema, panaudojant tomografijos ir kitus principus, įgalinanti indikuoti smegenų kraujotakos sutrikimus, o taip pat, panaudojant signalų apdorojimo ir parametrizavimo algoritmus, stebėti poinsultinę smegenų būklę.
Bus ieškomi ir tiriami inovatyvūs nestacionarinės stebėsenos sprendimai, kompleksiškai panaudojant multimodalinių (daug apimančių) signalų srautus – kombinuojant registruojamus elektrinės kompleksinės varžos spektroskopijos duomenis su kitais multimodaliniais kanalais registruojamais duomenimis tokiais kaip: elektrokardiograma, fotopletizmograma, kiti gyvybiniai parametrai ir pritaikant mašininio mokymo algoritmus bus siekiama išmokyti sistemą atpažinti, vertinti ir numatyti poinsultines organizmo reakcijas.
Kuriamu prietaisu bus siekiama ne kuo tiksliau atkurti paciento smegenų vaizdą, bet, remiantis principu, kad tais atvejais, kai smegenyse yra išskirtinai daug arba mažai kraujo, palyginti su sveikomis smegenimis, nustatyti ar yra kraujotakos sutrikimų požymių ir taip palengvinti insulto stebėseną.
Iš kitų rinkoje esančių insulto stebėsenos įrangos planuojamas sukurti prietaisas išsiskirs tuo, kas bus nešiojamas, ženkliai pigesnis ir saugesnis naudoti, veiks realiu laiku ir sugebės indikuoti smegenų kraujotakos sutrikimus.
„Manome, kad tokio įrenginio naudojimas iš esmės pagerins poinsultinę stebėseną bei palengvins savalaikį gydymo skyrimą. Tai ypatingai aktualu išeminio insulto atveju, nes pradėjus gydymą iki 1,5 val. nuo insulto pradžios, pasveiksta vienas iš 4 sergančių, o jei gydymas taikomas praėjus 3–4,5 val., pasveiksta tik vienas iš 14 išeminiu insultu sergančių ligonių“, - sako UAB „Gruppo Fos“ generalinis direktorius p. Gian Matteo Pedrelli.
Italijos aukštųjų technologijų įmonės įsteigtas biomedicininės inžinerijos centras projektą įgyvendins kartu su Kauno technologijos universitetu ir Lietuvos sveikatos mokslo universitetu.
„Lietuvą verslui pasirinkome dėl geros logistikos, dėmesio iš ES Rytų Europai, labai geros kvalifikacijos darbuotojų, draugiškos verslui aplinkos bei tiesiog dėl gerų santykių ir partnerystės,“ – priduria p. Pedrelli.
Komunikacijos skyrius
(85) 2034866