rugsėjo
30

LVPA supranta nevyriausybininkų susirūpinimą

Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo itin svarbus demokratinės valstybės gyvenime, todėl Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skatina atvirą ir profesionalų bendradarbiavimą įgyvendinant svarbias pilietines ar socialinių inovacijų iniciatyvas.

Portale vz.lt rugsėjo 24 d. buvo publikuotas straipsnis „LVPA jaunus nevyriausybininkus verčia tapti perkančiąja organizacija“. Jame jaunimo organizacija „Tau penki“, numatanti įgyvendinti LVPA administruojamą projektą, neigiamai vertino agentūros specialistų siūlymą vykdyti viešuosius pirkimus kaip perkančiajai organizacijai ir tvirtino nesuprantanti, kodėl ji turėtų tokį statusą įgyti.

LVPA svarbu rasti tikras kiekvieno kliento problemų priežastis, padėti jas išspręsti stiprinant klientų projektinius gebėjimus, efektyviai panaudojant Europos Sąjungos (ES) investicijas. Stengiamės padėti klientams laiku suvaldyti projekto apimtį ar veiklas ir pasiekti tvarų rezultatą, kuris suteiktų naudą visuomenei ir regionų ekonomikai, taip pat surasti tinkamus projektų administravimo sprendimus pagal ES investicijų sistemos taisyklių reikalavimus. Esame suinteresuoti prevencinio požiūrio sklaida ir ekspertinėmis diskusijomis su socialiai atsakingais klientais.

Vertindama viešai išsakytą jaunimo organizacijos „Tau penki“ susirūpinimą, LVPA patvirtina, kad iki šiol agentūra šiai organizacijai teikė visas rekomendacijas, taip pat metodinę pagalbą, vadovaudamasi galiojančiais teisės aktų reikalavimais ir siekdama suvaldyti projekto pirkimų riziką.

Neretai pareiškėjams ir paramos gavėjams, kurie yra juridiniai asmenys, kyla klausimas, koks yra jų, kaip juridinių asmenų, statusas vykdant pirkimų procedūras. Viešųjų pirkimų tarnyba, siekdama atsakyti į juridinių asmenų klausimus, susijusius su prisiskyrimu prie perkančiųjų ar neperkančiųjų organizacijų, yra pateikusi išaiškinimą.

Sprendimą dėl jaunimo organizacijos „Tau penki“ perkančiosios organizacijos statuso LVPA priėmė po išsamių konsultacijų su Viešųjų pirkimų tarnyba ir gavusi jos rašytinį išaiškinimą dėl šios organizacijos statuso, jame buvo įvertintos aplinkybės, susijusios su „Tau penki“ vykdoma veikla.

Viešųjų pirkimų tarnyba išaiškino, kad įgyvendinant minėtą projektą jo vykdytojos – asociacijos „Tau penki” – numatoma veikla, kuria siekiama didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų, esančių prioritetiniuose turizmo plėtros regionuose, lankomumą ir žinomumą e. rinkodaros priemonėmis, bus susijusios su viešojo intereso, kuris yra ne komercinio ir nepramoninio pobūdžio, tenkinimu. Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad, vertinant kartu su kitomis aplinkybėmis, tai galėtų būti laikoma pakankamu pagrindu pripažinti projekto vykdytoją perkančiąją organizacija.

Siekiame bendradarbiauti su visais projektų vykdytojais, teikdami rekomendacijas, organizuodami konsultacijas, mokymus, taip pat įsigiliname į kiekvieno kliento projekto etapus, juos profesionaliai ir atsakingai sutelkdami numatytiems projekto rezultatams pasiekti.
 
Todėl šią situaciją aiškinsimės, pasitelkdami išorės ekspertus – tai leis dar kartą įvertinti šią konkrečią situaciją ir kitus galimus atvejus.

Esame atviri klausimams ir siekiame bendradarbiauti, drauge su mūsų klientais kryptingai sutelkdami jėgas projektų rezultatams įgyvendinti.
 


Komentaro autorius — Aurimas Pautienius-Želvys, Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.