gruodžio
27

Manote, jog ES investicijos naudojamos neskaidriai? Nelikite abejingais.


LVPA, siekdama užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, skaidrumą, viešumą, darbuotojų atsparumą korupcijai, vykdo nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką Europos Sąjungos finansuojamų projektų srityje.


Vienas iš programos uždavinių - siekti veiklos viešumo, priimamų sprendimų skaidrumo ir atskaitingumo visuomenei, tad LVPA nagrinėja visus iki vieno „Karštąja linija“ gautus pranešimus.


Konfidencialiai pateikus informaciją, ji yra registruojama ir nagrinėjama atsakingo asmens, nustatyta tvarka nusiskundimus gauna tik vienas paskirtas asmuo. Šiais metais LVPA gavo 19 pranešimų. Iš ištirtų pranešimų 26% pasitvirtino. Pasitvirtinusiais atvėjais, buvo pradėti pažeidimo tyrimai, kreiptasi į atitinkamas teisėsaugos institucijas ar taikyta papildoma priežiūra. Daugiausiai nusiskundimų pateikta dėl galimai neskaidriai ar ne pagal paskirtį naudojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų.


Nusiskundimų pranešimas yra visiškai konfidencialus, tačiau pateikus el. pašto adresą ar telefono numerį besikreipiantis asmuo, apie galimus pažeidimus ar nusikalstamas veikas, sulauks grįžtamojo ryšio, bus informuojamas apie įvykio nagrinėjimo eigą.


Pranešti apie galimus pažeidimus ar nusikalstamas veikas galima el. paštu, telefonu, raštu (kaip tai galima padaryti informacija pateikiama „Karštosios linijos“ skiltyje LVPA internetinėje svetainėje) bei tiesiogiai per pačią LVPA svetainę.


Daugiau informacijos apie antikorupcinę programą, korupcijos prevenciją ir „Karštąją liniją“ rasite čia - https://lvpa.lt/lt/korupcijos-prevencija.


Kviečiame visus įtariančius apie neskaidriai naudojamas ES investicijas nelikti abejingiems.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.