gruodžio
31

Naujas kvietimas skatins kurti kultūros produktus

Paskutinę 2021 metų dieną Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) ir Kultūros ministerija paskelbė kvietimą „Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus“.

Ši priemonė skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) dirbančioms kūrybinių ir kultūrinių industrijų (KKI) sektoriuje. Priemone siekiama paskatinti šias įmones kurti naujus, aukštos pridėtinės vertės, konkurencingus kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, investuojant į naujus konkurencingo skaitmeninio ir (arba) žiedinę ekonomiką skatinančio kultūros ir kūrybinio turinio ir formos produktus, paslaugas ar veiklos procesus.

"Norime paskatinti kūrybinių ir kultūrinių industrijų atstovus paieškoti sprendimų, kurie būtų ne tik naudingi jiems, bet ir prisidėtų prie žiedinės ar skaitmeninės ekonomikos", - teigia LVPA laikinasis direktorius Saulius Merkys.

Tai gali būti originalių dizaino ir (arba) rinkodaros sprendimų sukūrimas ir diegimas, pasitelkiant meninę, kultūrinę ir kūrybinę raišką ir siekiant skaitmenizavimo ir (arba) žiedinės ekonomikos skatinimo produktų ir (arba) paslaugų kūrimo ir (arba) veiklos procesų tobulinimo. Taip pat skaitmeninių ir (arba) elektroninių platformų ar panašaus pobūdžio kanalų kūrimas kultūros ir kūrybinių produktų ir (arba) paslaugų sklaidai arba pažangių, naujų formų audiovizualinių, virtualios, papildytos realybės, ar kitų kultūros ir kūrybinių produktų sukūrimas, panaudojant skaitmenines technologijas. Priemonės finansavimas taikomas taip pat KKI kultūros ir kūrybinių produktų ir (arba) paslaugų ar veiklos procesų transformavimui į naujas skaitmenines ar žiedinę ekonomiką skatinančias formas.

"Per artimiausias savaites planuojame organizuoti seminarus, kurių metų įvairių sričių specialistai padės atsakyti į būsimiems pareiškėjams kylančius klausimus", - priduria Verslo tvarumo projektų skyriaus vedėja Giedrė Indriulienė.

Šios priemonės finansavimo dydis skiriasi pagal veiklos grupes. MVĮ, kurių pagrindinė ekonominė veikla yra priskiriama veiklai „Kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamyba“ numatoma skirti iki 4 mln. Eur. O MVĮ, kurių pagrindinė ekonominė veikla priskiriama kitoms KKI ekonominėms veikloms, bus skiriama virš 6,5 mln. Eur.

Paraiškos kvietimui  priimamos iki 2022 m. vasario 21 d.
 
Čia rasite Aprašą priemonės Nr. 13.1.1-LVPA-K-310 „Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus”.  

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.