liepos
19

Pasirašytos paskutinės pasibaigusios „InoConnect“ priemonės sutartys

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė visas finansavimo sutartis pagal priemonę InoConnect“. Per priemonės vykdymo laikotarpį 139 projektams skirta 1,31 mln. Eur ES investicijų.
 
Iš viso įvertintos 165 paraiškos, pirmoji gauta 2017 m. Iki šiol 59 projektai jau baigti, 78 – vykdomi, 2 projektai nutraukti. Kai kurios įmonės pagal šią priemonę įgyvendino ir daugiau nei vieną projektą.
 
Pasibaigusia tęstine priemone siekta tikslo didinti Lietuvoje mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų (MTEPI) išlaidas, šių paslaugų eksportą, pritraukti užsienio investicijų.
 
Taip pat siekta suteikti platesnes galimybes MTEPI srityje veikiančioms įmonėms rasti užsienio partnerių savo plėtros ar naujų produktų kūrimo planams įgyvendinti.
 
Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, slūgstant pandemijos suvaržymams, verslas grįžta nuo nuotolinių prie tiesioginių kontaktų, kurie yra ne tik efektyvi dalijimosi idėjomis ir patirtimi forma, bet ir greitų sprendimų būdas. „Verslo renginiuose neretai ir surandami partneriai, ir čia pat pasirašomos sutartys – LVPA turi ne vieną tokią sėkmės istoriją“, − sako A. Želvys.
 
„Priemonė pasibaigė, daugiau kvietimų nebus, todėl jau galime reziumuoti jos didelę naudą, apie kurią pasakoja projektų vykdytojai“, − pabrėžia LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėja Inga Lukošiūnaitė.
 
Anot jos, populiariausia renginių tematika, kuriems teiktos paraiškos – informacinės technologijos, telekomunikacijos, kompiuterių programavimo veikla, o aktyviausi pareiškėjai − Vilniaus, Kauno, Šiaulių apskričių įmonės.
 
LVPA primena, kad „InoConnect“ priemonėje įmonės, mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai galėjo pretenduoti į 10 000 Eur sumą investicijoms, skirtoms dalyvavimui Europos įmonių tinklo renginiuose MTEPI tema.
 
Pandemijos laikotarpiu priemonės lėšomis taip pat buvo galima finansuoti ir dalyvavimo nuotoliniuose renginiuose darbo užmokesčio išlaidas.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.