liepos
12

Pasistengti verta: metų gaminys - ES investicijų rezultatas

Daug gerų ir vertų dėmesio projektų būtų galima pateikti kaip pavyzdžius būsimiems priemonės „Intelektas. Bendri mokslo - verslo projektai“ pareiškėjams. Dauguma įmonių, jau įgyvendinusių projektus pagal šią priemonę, turbūt pasakytų - svarbiausia susikaupti ir žengti pirmuosius žingsnius.
Viena iš įmonių, dalyvavusi konkurse prieš kelis metus, gavusi investicijų savo projektui jau gali džiaugtis ir produktu.
UAB „Koslita“ - viena didžiausių buitinės chemijos produktų gamintoja Lietuvoje. Įmonė, atlikdama rinkos analizę, pastebėjo, kad rinkoje trūksta koncentruoto valiklio be alergenų. Buvo nustatyta, kad didėjant alerginių susirgimų skaičiui, vis didesnis dėmesys yra skiriamas gaminių sudėčiai. Vis dažniau alergiją ar kontaktinį dermatitą sukelia skalbimo ir valymo priemonės dėl jų sudėtyje esančių alergenų: kvapiųjų priedų, dažų, chloro junginių.
Prieš kelis metus įgyvendinto projekto tikslai buvo sukurti valiklio be alergenų receptūrą bei bandomąjį pavyzdį bei didinti UAB „Koslita” investicijas į inovaciniams gaminiams kurti reikalingus taikomuosius mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą.
Rezultatas - valiklio be alergenų receptūros ir bandomojo pavyzdžio sukūrimas. Valiklis nepavojingas žmogaus sveikatai ar gamtai, atitinka žaliųjų viešųjų pirkimų reikalavimus, Europos Parlamento ir tarybos Reglamento nuostatas ir naudojamas įvairių paviršių valymui. Tai vienas pirmųjų tokių produktų, gaminamų Lietuvoje.
Įgyvendinus projektą pradėtas gaminti naujai sukurtas ir tiekiamas į rinką universalus valiklis be alergenų „Ūla”.
2016 metais Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamuose tradiciniuose „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimuose, Metų gaminiu 2016 Chemijos pramonės įmonių grupėje tapo būtent naujasis įmonės kūrinys - „Ūla“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.