spalio
03

Paskelbtas priemonės „Nedidelės galios biokuro kogeneracijos skatinimas“ kvietimas

Šiandien VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje paskelbtas priemonės „Nedidelės galios biokuro kogeneracijos skatinimas“ kvietimas.
Priemonės tikslas – siekiant užtikrinti efektyvesnę energijos gamybą ir paskatinti didesnį atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą šilumos ūkio sektoriuje, centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje įrengti nedidelės galios biokuro kogeneracines elektrines.

Remiama veikla – naujų didelio efektyvumo biokuro kogeneracijos įrenginių (iki 5 MW elektrinės galios, visas nominalus šiluminis našumas ne didesnis nei 20 MW) įrengimas centralizuoto šilumos tiekimo sistemose (išskyrus Vilniaus ir Kauno miestų).Veikla nebus finansuojama Vilniaus ir Kauno miestų centralizuoto šilumos tiekimo sistemose.    
Pagal Aprašą galimi pareiškėjai yra:
  • šilumos tiekėjai;
  • (potencialūs) nepriklausomi šilumos gamintojai.
Įgyvendinant projektus partneriai negalimi.
Mažiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 200 000 eurų, didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 6 000 000 eurų.

Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro:
  • 60 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, kai pareiškėjas yra didelė įmonė; pareiškėjas privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 40 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų;
  • 70 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, kai pareiškėjas yra vidutinė įmonė; pareiškėjas privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų;
  • 80 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, kai pareiškėjas yra maža arba labai maža įmonė; pareiškėjas privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau nei 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Pareiškėjas savo iniciatyva ir savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis gali prisidėti prie projekto įgyvendinimo didesne, nei reikalaujama, lėšų suma.

Paraiškas galima teikti iki 2018 m. sausio 3 d.

Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.