gruodžio
06

Produktų sertifikatai - ne papuošalai sienoms, bet raktai į tarptautines rinkas

Praėjusią savaitę paskelbtas priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimas. Iki paraiškų pateikimo termino vasario gale, įmonės dar turi laiko apsispręsti – ar tokia priemonė įmonei reikalinga? Į tai, ar priemonė reikalinga, padėtų atsakyti keli užduodami klausimai - ar mes turime produktą, kurį norime eksportuoti? ar rinka, į kurią norėtumėm eksportuoti, reikalauja tam tikro sertifikato? Ar norime turėti dokumentą, įrodantį mūsų produkto kokybiškumą tarptautinėse rinkose?

Apsispręsti dalyvauti priemonės konkurse gali padėti ir jau pagal šią priemonę projektus įgyvendinusių įmonių pavyzdžiai. Viena tokių  - UAB „Via Solis“,tarptautinė įmonė, gaminanti fotovoltinius (FV), naujos kartos Stiklas - Stiklas saulės modulius, integruotas į pastatus saulės jėgaines (BIPV) bei siūlanti kitus FV sistemų sprendimus.

Įmonė prieš kelerius metus suprato, kad sprendimai, kai FE elektrinėms naudojami standartiniai moduliai, netenkina šiandienos rinkos tikslų. Montuojamos ant stogo jėgainės netinka ateities pastatams, nes negeneruoja energijos kiekio, reikalingo beveik nulinės energijos balansui pasiekti. Esami estetiniai ir architektūriniai sprendimai taip pat netenkina nei rinkos poreikių, nei architektų, nekilnojamojo turto vystytojų ir gyventojų lūkesčių.

 Tuo metu „Via Solis“ nestandartinių produktų spektrą sudarė 36 iš įmonės gaminamo elektros energiją gaminančio stiklo  sukurti modulių tipai. Rinkai buvo teikiamas tik vienas produktas, kiti nebuvo sertifikuoti – neatlikti kokybės ir funkcionalumo reikalavimų atitikties testai. Projekto metu įmonė savo produktams gavo keturis sertifikatus. Lietuviškos kilmės produktas bus eksportuojamas į ES, Azijos ir JAV rinkas, be to, įmonės sėkmingas eksportavimas lemia ir sėkmingą  bendradarbiavimą vietinėje rinkoje -  naudodama vietines žaliavas „Via Solis“ eksportuos iki 99% naujų gaminių.

Į projektą „Elektros energiją generuojančio stiklo gaminių sertifikavimas (EN-inGLASS)“ įmonė investavo 70 tūkst. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
 


Komunikacijos skyrius
(85)2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.