lapkričio
03

Projektas sėkmingas, vonios baldų geografija plečiasi

Vonios baldų ir jų detalių gamybos įmonė UAB Raguvos baldai ir Ko – didžiausia tokio profilio baldų gamintoja Baltijos šalyse. Įmonė, bendradarbiaudama su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), sėkmingai įgyvendino investicijų į pažangias technologijas projektą. Jis įgyvendintas pagal Europos regioninės plėtros fondo lėšomis iš dalies finansuojamą priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. Projektui įgyvendinti skirta 407 683 Eur parama.

Plati veiklos geografija

„Stengiamės išlikti greitu ir patikimu didmeninės vonios baldų ir jų komponentų gamybos partneriu. Kryptinga specializacija, nuoseklios investicijos į gamybinę bazę ir profesinį darbuotojų ugdymą, baldų gamyba nuo pradžios iki pabaigos – tai įmonės 30-ties metų įdirbio rezultatai. Turime daugiau nei 200 klientų 18-oje pasaulio šalių. Sparti verslo plėtra įrodo, kad principingai laikomės savo užsibrėžto tikslo. Didžiuojamės, kad klientai mumis pasitiki, skatina išlaikyti aukštus kokybės reikalavimus ir likti ištikimiems pamatinėms įmonės vertybėms – kokybei, patikimumui, lankstumui. Džiaugiamės, galėdami jais dalintis su klientais ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose“, – sakė įmonės direktorė Ramutė Elinskienė.

Našumas išaugo dvigubai

UAB Raguvos baldai ir Ko investicijų į pažangias technologijas projektas jau baigtas finansuoti. „Džiaugiamės įmonės siekiu augti ir vystytis, pasitelkiant pramoninio technologinio skaitmeninimo principus, panaudojant naujausią technologinę įrangą, investuojant į produkcijos gamybos sistemą, siekiant gaminti aukštesnės pridėtinės vertės gaminius, puoselėjant aukštą aptarnavimo kultūrą“, – pastebėjo LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Nauja technologinė įranga suteiks galimybę gaminamą produkciją optimaliai pritaikyti užsakovų poreikiams, numatant didelės apimties partijų gamybos automatizuoto technologinio proceso valdymo priemones, gamybos metu tausojant medžiagas, elektros energiją. Lengvai perprogramuojamų modernių technologinių įrenginių diegimas įmonėje sutrumpins produkcijos gamybos ciklą, mažins gamybos procesų laiką. Investicijas gavusios įmonės darbo našumas išaugo net 192 proc.

„Įsigyta gamybinė įranga – programuojamas medienos apdirbimo centras, automatinė baldų surinkimo linija, automatinė baldų dažymo sistema. Bendra įgyvendinto projekto vertė –1 163 309 Eur. Įgyvendindama šį projektą, bendrovė numatė įmonėje sukurti pažangias technologines sąlygas bei technologinio proceso ir darbų organizavimo sistemą. Pilnai įdiegus technologines inovacijas, sukurta technologinė įmonės bazė, užtikrinsianti labai aukštą gaminių kokybę, kartu sukuriant reikšmingą konkurencinį pranašumą sektoriuje“, – sakė R. Elinskienė.

Karantinas išgąsdino, bet nesutrukdė

Pasako UAB Raguvos baldai ir Ko vadovės, pats projekto įgyvendinimas prasidėjo sklandžiai. Įtampa atsirado, pasaulyje išplitus pandemijai. Paskutinis projekto etapas buvo dažymo linijos, kuri buvo gaminama Italijoje, įrengimas. „Visi pamename, jog Italija tuo metu buvo iš labiausiai nukentėjusių ir izoliuotų šalių. Teko nuolat ir gana intensyviai bendrauti su gamintojais dėl karantino metu toje šalyje atsiradusių suvaržymų. Nuolat tarėmės ir su LVPA atstovais, derinome įrengimų pristatymo terminus, technikų atvykimo ir gamybos linijos instaliavimo laiką. Bendradarbiavimas su agentūros specialistais vyko sklandžiai ir geranoriškai. Galime tik dėkoti likimui, kad viskas pavyko, – džiaugėsi įmonės direktorė. – Diegiamos technologijos yra skirtos baldų gamybos skaitmeninimui. Įgyvendinus projektą, įmonės gamybos valdymas ir gamyba visiškai automatizuoti. Tai leidžia sumažinti gamybos kaštus bei padidinti darbo našumą, gamybos pajėgumą, pardavimų ir eksporto apimtis ir, žinoma, įmonės konkurencingumą“.

Nauja dažymo linija leis ženkliai padidinti dažytų gaminių apimtis bei pagerins jų kokybę. Įmonė, turėdama didesnius pajėgumus, galės pasiūlyti naujoms rinkoms aukštos kokybės dažytų vonios kambario baldų, kurių paklausa nuolatos auga.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.