gegužės
04

Projektų vykdytojams MTTP išlaidų deklaravimas

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (toliau – LVPA) primena, kad vadovaujantis priemonių „Intelektas LT“ ir „Intelektas LT +“ paskutiniųjų kvietimų  projektų finansavimo sąlygų aprašais*  bei projekto finansavimo ir administravimo sutartimis, pagal šias priemones projektus įgyvendinantys projektų vykdytojai, teikdami informaciją statistiką tvarkančioms institucijoms ir įstaigoms įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, įsipareigoja pateikti informaciją ir apie Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros ( toliau  - MTTP ) darbams skirtas išlaidas.

Informaciją apie vykdytą MTTP veiklą prašome pateikti Lietuvos statistikos departamentui iki 2015 m. gegužės 8 d. užpildydami statistinių ataskaitų formą MT-02 „Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros statistinė ataskaita“.

Skatiname ir kitus projektų vykdytojus įgyvendinančius projektus susijusius su MTTP veiklomis teikti informaciją Lietuvos statistikos departamentui, tai svarbu norint gauti tikslesnius statistinius duomenis.

Taip pat primename, kad  galima pasinaudoti Lietuvoje numatyta mokesčio lengvata įmonėms, kurios investuoja į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, ir sumažinti pelno mokestį. Sąnaudos, patirtos vykdant projektą pagal priemonę „Intelektas LT“, priskiriamos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų sąnaudoms ir gali būti tris kartus atskaitomos iš pajamų pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo   171 straipsnį.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. 650 Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai pavesta vertinti ir teikti ekspertines išvadas dėl ūkio subjektų vykdomos veiklos priskyrimo moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, jei ūkio subjektui ar mokesčių administratoriui kyla neaiškumų.

Daugiau informacijos:

*Priemonės „Intelektas LT“ projektų finansavimo sąlygų aprašas
  Priemonės „Intelektas LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašas
  Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymas
  Valstybinė mokesčių inspekcija, tel. 1882
  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.