balandžio
08

Dažniausiai pasitaikančios klaidos, įgyvendinant infrastruktūrinius projektus

LVPA patikras projekto įgyvendinimo vietoje atlieka pagal techninį projektą, kuriam išduotas statybą leidžiantis dokumentas, darbo projektą, ir/arba kadastrinių matavimų ir išpildomąsias nuotraukas. Patikros metu apžiūrimas objektas,  tikrinami statybos darbų žurnalai, eksploatacinių savybių deklaracijos ir kiti techniniai dokumentai.
Pagrindiniai neatitikimai, nustatomi patikrų vietoje metu:
  • Atliekami ne tie darbai, kurie buvo įsigyti;
(Pvz.: Pirkimo techninėje specifikacijoje nurodytas 2000 kv. m. ploto pastatas, buvo perkami projektavimo bei rangos darbai, rangovas parengė techninį projektą ir pastatė 1900 kv. m. ploto pastatą. )
  • Į darbų atlikimo aktus įtraukiamos ne tos medžiagos, kurios praktiškai buvo panaudotos;
(Pvz.: Pirkimo techninėje specifikacijoje nurodytos grindų apdailos medžiagos -  keraminės plytelės, o iš tiesų suklotos laminuotos grindlentės, atliktų darbų aktuose deklaruotos keraminės plytelės).
  • Naudojamos ne tos medžiagos, kurios buvo įsigytos pirkimų metu;
(Pvz.: Pirkimo techninėje specifikacijoje nurodytas pastato radiatorinis šildymas, iš tiesų - įrengtas grindinis šildymas, atliktų darbų aktuose deklaruotas šildymas).
  • Atliktų darbų aktuose deklaruoti didesni  darbų kiekiai nei  iš tiesų atlikti;
(Pvz.: Pirkimo techninėje specifikacijoje nurodytas langų kiekis  - 500 kv. m., iš tiesų įrengta 400 kv. m., atliktų darbų aktuose deklaruota 500 kv. m.).
  • Nenumatytų subrangovų atsiradimas ar subrangovų keitimas;
(Pvz.:  Laimėtojo pirkimo dokumentuose nurodyta, kad 60 % rangos darbų atliks rangovas savo jėgomis, o 40% likusių  darbų atliks pvz. UAB „ Subrangovas“, iš tiesų darbus atliko pirkimus laimėjęs rangovas ir  UAB „ Medis medinis“ bei UAB „ Šlapias vanduo“).
  • Atsainus statybos dalyvių požiūris į savo pareigas ir darbų kokybę.
(Pvz.:  vykdoma statyba ne pagal techninį projektą, kuriam išduotas statybą leidžiantis dokumentas; naudojamos nekokybiškos ir nesertifikuotos medžiagos; statyba vykdoma, nesilaikant statybos darbų technologijos).
 
Didelė dalis LVPA nustatomų pažeidimų susiję su papildomų darbų įsigijimo ir sutarčių keitimo tvarkos nesilaikymu. Sutarties keitimu laikomas pirkimo sąlygų, techninės specifikacijos, pasiūlymo, sutarties sąlygų keitimas. Atliekant darbų ir/ar medžiagų keitimus, juos  privaloma derinti su LVPA.
 
Taip pat privaloma dokumentuoti darbų keitimą. Projekto vykdytojui prašant leisti įsigyti papildomų darbų ir/ar medžiagų ar juos keisti, turi būti pateikti papildomų/ keičiamų darbų aprašymai su kiekiais bei pagrindimu, nurodant kokios priežastys lėmė  jų atsiradimą. Techniniai sprendiniai turi būti pateikti brėžiniuose bei atlikti suvestiniai sąmatiniai papildomų, keičiamų darbų skaičiavimai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.