birželio
05

Saulės elektrinė: įmonei - finansinė nauda, visuomenei - švaresnė aplinka

Birželio pradžioje pradėtos pasirašyti pirmosios priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ projektų finansavimo ir administravimo sutartys.
Viena pirmųjų pasirašiusių projekto finansavimo ir administravimo sutartį – UAB „Panevėžio Lironta“. Įmonė, veikianti nuo 1996 m.  - viena didžiausių betonavimo priedų gamintojų Lietuvoje.
Įmonė yra viena tų, kuri atsakingai žiūri į aplinkos apsaugą ir ekologiją, perdirba gamybos metu susidariusias atliekas, o taip pat jas superka iš kitų gamybinių įmonių. Panevėžio įmonė turi plastikinės pakuotės perdirbėjo statusą, Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK)leidimą ir yra registruota kaip atliekas tvarkanti įmonė, taip pat antrinių žaliavų perdirbėja.
Investuodama 96 tūkst. Eur. iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, „Panevėžio Lironta“ įsidiegs atsinaujinančius energijos išteklius  naudojančią, 150 kW galios saulės elektrinę ant įmonės pastato stogo.  Elektrinės gaminama elektros energija tausos gamtinius išteklius: nebus naudojamas iškastinis ar kitas taršus kuras. Įgyvendinus projektą bus pagaminta apie 131 MWh elektros energijos, išvengta šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų susidarymo. Pagamintas elektros energijos kiekis saulės jėgainėje sudarys 34,6 proc. viso 2015 metų įmonės elektros energijos poreikio.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.