birželio
29

Sertifikuodamos produktus naujų rinkų ieškos 19 šalies įmonių

Šalies įmonėms – paskata ieškoti naujų rinkų ar pakeisti rizikingąsias. Planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimui pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“ 19 įmonių skirtas 804 tūkst. eurų finansavimas.
 
Inovacijų agentūra iš viso įvertino 48 kvietimo galiojimo laikotarpiu gautas paraiškas.
 
„Ši priemonė ypač pasitarnaus toms įmonėms, kurios ieško galimybių plėsti ar perorientuoti savo eksporto geografiją. Be to, sertifikuodamas savo produktus įsitvirtinti užsienio rinkose lengviau galės ir tas verslas, kuris tik dabar  pradeda galvoti apie naujus kelius į užsienį“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
 
Savo produkciją nusprendusioms sertifikuoti įmonėms skirtos nuo  9 tūkst. iki  74 tūkst. eurų dydžio negrąžinamosios subsidijos. Gautą finansavimą jos galės panaudoti sertifikuojant planuojamus eksportuoti produktus, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus.
 
12 finansavimą gavusių įmonių įsikūrę Vilniaus apskrityje, 4 – Kauno apskrityje, po vieną – Klaipėdos, Marijampolės ir Telšių apskrityse. Net 10 iš 19 finansavimą gavusių įmonių šia priemone naudojasi pirmą kartą.  
 
Projektų įgyvendinimo metu planuojama sertifikuoti skirtingus 156 paties pareiškėjo pagamintus produktus. Tarp sertifikuoti planuojamų produktų – saulės moduliai, transporto valdymo sprendimų prietaisai ir įrenginiai, sveikatos priežiūrai skirti sprendimai, maisto papildai, trąšos, langai, durys  ir kt.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.