balandžio
21

„Smart Invest LT+“ - 17 projektų konkuruos dėl ES struktūrinių fondų investicijų

Pasibaigus  Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonės „Smart Invest LT+“ konkurso kvietimui sulaukta 17 paraiškų gauti 32,14 mln. eurų finansavimą. Bendra projektų vertė siekia 59,2 mln. eurų.

Priemonė „Smart Invest LT+“ skirta padėti pritraukti į Lietuvą daugiau užsienio investuotojų, kurie finansuoja svarbius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų sričių projektus.

Galimybę gauti finansavimą turi tie projektai, kurie įgyvendinimo metu ir trejus metus po projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos planuoja pritraukti daugiau privačių investicijų į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų sritį pagal sumaniosios specializacijos kryptis. Dėl finansavimo konkuruoja tik tai pačiai sumaniosios specializacijos krypčiai priskiriami projektai.

Pareiškėjai teikdami paraiškas nurodė sumanios specializacijos kryptis, kurioms, jų nuomone, priskiriami projektai:
  • Transporto, logistikos ir informacijos ir ryšių technologijų srityje gautos 8 paraiškos. Bendra šios srities projektų vertė siekia 32,09 mln. eurų, o prašomas finansavimas – 17 mln. eurų.
  • Sveikatos technologijų ir biotechnologijų srityje gautos 5 paraiškos, kurių bendra projektų vertė yra 7,33 mln. eurų. Prašoma finansavimo suma šioje srityje siekia 4 mln. eurų.
  • Naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų srityje gautos 2 paraiškos. Bendra šios srities projektų vertė – 12,87 mln. eurų, o prašomas finansavimas – 7,37 mln. eurų.
  • Kūrybingos ir įtraukios visuomenės srityje gauta 1 paraiška. Projekto vertė – 2,4 mln. eurų, o prašomas finansavimas – 1,61 mln. eurų.
  • Agroinovacijų ir naujų gamybos procesų srityje taip pat gauta 1 paraiška. Bendra šio projekto vertė siekia 4,53 mln. eurų, o prašomas finansavimas – 2,15 mln. eurų.
Pagal priemonę „Smart Invest Lt+“ finansuojamos išlaidos, kurios apima mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros  įrangą, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų vykdymą, personalo išlaikymą, reikalingų medžiagų, patentų ir licencijų įsigijimą.

Per 2014–2020 metų laikotarpį pagal „Smart Invest LT+“ priemonę numatyta investuoti 28,96 mln. eurų ES investicijų.Komunikacijos skyrius:
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.