lapkričio
25

Startuoja ES investicijų priemonės „Eksperimentas“ projektinių idėjų konsultacijų ciklas pareiškėjams

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pradeda  ES investicijų priemonės „Eksperimentas“ projektinių idėjų konsultacijų ciklą, kurio tikslas, - iš anksto susipažinti iš  su mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) galimų projektų idėjomis pagal sumanios specializacijos prioritetus, taip pat pasidalinti geriausiomis LVPA praktikomis plėtojant tolimesnę galimo projekto koncepciją.

2019 m. atnaujintoje Lietuvos sumanios specializacijos strategijoje įvardinami 7 prioritetai: energetikos ir tvarios aplinkos, agroinovacijų ir maisto technologijų, sveikatos technologijų ir biotechnologijų, įtraukios ir kūrybingos visuomenės, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, taip pat transporto ir logistikos bei informacijos ir ryšių technologijų. Investicijų priemonės „Eksperimentas“ konsultacijos bus nukreiptos į projektines idėjas, apimančias sumanios specializacijos prioritetus, jų specifiką.

Konsultacijų metu įmonės, kviečiamos pristatyti projektinę idėją. Tuomet pagal pareiškėjo pateiktą informaciją bus suteikiamas grįžtamasis ryšys.

„Pirmiausia, klientas (startuolis, regioninė ar kita įmonė) atvykęs galės pristatyti savo idėją, sprendžiamą problemą, įmonės veiklą ir kartu gauti atsakymą, nuo ko priklauso priemonės „Eksperimentas“ kvietimo potencialių projektų kokybė ir sėkmingas įgyvendinimas. Pristačius idėją, veiklas ir naudas, LVPA projektų valdymo ekspertai patars, kaip geriau suplanuoti projektą, į ką reikėtų atsižvelgti ir įsivertinti rengiant paraišką, suvaldant rizikas ir galimybes. Tinkamas planavimas ir paraiškos parengimas gali turėti labai didelę įtaką projekto įgyvendinimui ir ypač rezultatų pasiekimui,“ - teigia LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktorės pavaduotojas Karolis Balaišis.

„Patyrusiems pareiškėjams, ypač jų savininkams visada rūpi projektų rezultatai, tačiau patirtis rodo, kad reikia investuoti ir į idėjos inovatyvumą bei projekto parengtumą, o tai atliekama inicijavimo ir planavimo metu, todėl tikslingi prevenciniai veiksmai siekiant įsigilinti ir į atskiros sumanios specializacijos prioriteto įgyvendinimo specifiškumą, išvengiant tarpusavio komunikacijos raštu nesusikalbėjimo,“ - pabrėžia Karolis Balaišis.

LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys taip pat pastebi, kad šis konsultacijų ciklas yra orientuotas į veiklos procesų tobulinimą, prevenciją, nes konsultavimas nėra paraiškų vertinimas. ES investicijų sistemos misija - rasti ir investuoti į geriausiais idėjas atliepiant sumanios specializacijos prioritetus, tačiau efektyvinant paraiškų vertinimą susidūrėme su problema, kad inovatyvesnių ir sudėtingesnių MTEPI projektų paraiškų parengtumas labai priklauso nuo jų projektų inicijavimo ir planavimo etapų kokybės siekiant išvengti nesklandumų vėliau.

„MTEPI kaip produktų, technologijų kūrimo projektai yra rizikingi savo prigimtimi, todėl svarbu nusimatyti rizikas ir jų suvaldymo planą. Išsamus rizikų įsivertinimas indikuoja projekto specifikos išmanymą,“ - teigia LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjas Vytaras Tamašauskas.

Konsultacijos vyks nuo 2019 m. lapkričio 28 d. iki 2020 m. sausio 31 d.

Registracija į konsultacijas pagal Sumanios specializacijos kryptis:
Informacinių ir ryšių technologijų sumani specializacija - registracija į konsultaciją.
Sveikatos technologijų ir biotechnologijų sumani specializacija – registracija į konsultaciją.
Naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų sumani specializacija – registracija į konsultaciją.
Įtraukios ir kūrybingos visuomenės sumani specializacija – registracija į konsultaciją.
Išmaniojo, netaršaus, susieto transporto sumani specializacija – registracija į konsultaciją.
Energetikos ir tvarios aplinkos sumani specializacija – registruotis į konsultaciją.
Agroinovacijų ir maisto technologijų sumani specializacija – registruotis į konsultaciją.

Daugiau informacijos apie konsultacijas čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.