gruodžio
17

UAB „Veika“ pasiūlymų portfelyje – unikalūs ir ekologiški išradimaiLabai gali būti, kad ir jūsų bute ar biure esantys sienų apmušalai yra pagaminti iš žaliavų, kurias pagamino ir patiekė įmonė, įsikūrusi Vilniaus pakraštyje. Savo inovacijomis ir įspūdingais pasiekimais ji žymiai garsesnė užsienyje nei Lietuvoje.


Šeimos įmonė „Veika“ pradėjo savo kelią dar 1991 m. Šį verslą sukūrė ir jam iki šiol vadovauja Jakov Etin. Jau daugybę metų „Veika“ gamina ir tiekia žaliavas tapetų gamintojams Rusijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Turkijoje ir kitose Europos šalyse. Tačiau naują kvėpavimą įmonė įgijo prie verslo prisijungus J.Etino sūnums, iš pradžių Aleksejui, o vėliau Aleksandrui. Abu sūnūs baigė chemijos inžinerijos mokslus Izraelyje.  Mokslo daktaro laipsnį Izraelyje įgijęs Aleksej ėmėsi kurti naujus produktus ir technologijas bei diegti inovacijas, o Aleksandr tapo atsakingu už tradicinių tapetų pramonei skirtų produktų asortimentą bei jų diegimą.

Naujos kryptys, naujos perspektyvos

Šalia senosios veiklos 2014 metais buvo sukurta nauja skaitmeninės spaudos ekosolventinių rašalų gamybinė linija, kurią netrukus nupirko japonų milžinė „Mimaki“. 2015 pabaigoje rinkai buvo pristatyta nauja ekologiška žaliava tapetų pramonei – „Ecodeco“. Dar po metų šviesą išvydo inovacija skaitmeninės spaudos srityje – technologija „Dimense“.

Nors šiuo metu pagrindines įmones pajamas vis dar generuoja  tradicinei tapetų pramonei skirti produktai, aiškiai matome, kad pasirinkta inovacijų kryptis yra teisinga, - sako UAB „Veika“  vyriausiasis technologijų vadovas (CTO) Aleksej Etin, -  tradicinių tapetų rinka pasaulyje stagnuoja, konkurencija joje yra milžiniška. Taip pat labai stiprų pagreitį įgauna ekologiškumo tendencijos, tad „Ecodeco“ tapetų  žaliavos mūsų buvo pristatytos pačiu palankiausiu laiku.

Taip pat dėl didėjančio individualizuotų sprendimų poreikio itin sparčiai auga skaitmeninė spauda, o mūsų sukurta technologija „Dimense“ šioje rinkoje yra unikalus produktas. Tad galime sakyti, kad ES finansavimas labai stipriai mums padėjo pasiruošti besikeičiančiai rinkai ir laiku pasiūlyti produktus, kurie atitinka naujausias rinkos tendencijas.“

Inovacijos reikalauja investicijų

„Inovacijos reikalauja daug investicijų tiek laiko, tiek žinių, tiek finansų prasme, - dėsto Aleksej Etin, - mūsų mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros skyriuje šiuo metu dirba daugiau kaip 20 specialistų, 8 iš jų turi chemijos mokslų daktaro laipsnį, tačiau norėdami konkuruoti su pasauliniais pramonės gigantais turime būti greitesni ir lankstesni nei konkurentai. Investicijos į inovatyvią tyrimų įrangą, reikalingą naujovėms vystyti, yra didžiulės ir be papildomo finansavimo kai kuriais atvejais būtų tiesiog neįmanomos. ES finansavimas leidžia išlaikyti didelį inovacijų tempą ir kokybę.

ES parama įmonei buvo ir yra itin svarbi žengiant į naujas rinkas, nes dalyvavimas tarptautinėse parodose yra būtinas pristatant savo produktus, tačiau labai brangus. Tad kruopščiai pasirenkame, kuriose parodose turime dalyvauti ir į kurias rinkas turime fokusuotis.“

Moderniai ir ekologiškai

„UAB „Veika“  ES finansavimą gavo savo vykdomiems inovatyviems projektams „Ecodeco“ ir „Dimense“. „Šiuo metu apie 80% rinkoje esančių tapetų gaminami naudojant plastifikuotą polivinichloridą (PVC). Ši medžiaga sunkiai suyra, tad iš karto kyla didelio masto aplinkosauginių problemų, - aiškina Aleksej Etin, -  dėl vis plačiau pripažįstamo neigiamo plastifikatorių ir ftalatų poveikio sveikatai globaliu mastu ryškėja tendencija mažinti produktų su plastifikatoriais gamybą, kurią dar labiau stiprina šioje srityje nustatomi valstybinio lygmens apribojimai.

Orientuodamasi į tokį poreikį, mūsų bendrovė inicijavo projektą „Ecodeco“, kuris buvo finansuojamas įmonės ir priemonės „Intelektas LT“ lėšomis. Projekto rezultatas - rinkai pristatyta inovatyvi išteklius tausojanti spaudos technologija. Ji leidžia tapetų gamyboje ir kituose spaudos technologijas taikančiuose sektoriuose atsisakyti PVC, o tuo pačiu ir plastifikatorių, naudojimo, pakeičiant tai inovatyviu sudėtiniu pagrindu, kuris neigiamo poveikio aplinkai neturi. Naujoje sudėtinio pagrindo formulėje, vietoje PVC plastiko naudojamas poliolefinų kompozicijos polimeras, kurio gavimo procesas (polimerizacija) ir savybės padeda taupyti žaliavas, naudojamas tapetų ir kitose spaudos technologijas naudojančiuose sektoriuose, o taip pat sumažinti elektros ir kuro sunaudojimą. Be to, paverčia pagal šią technologiją pagamintą produkciją ir patį gamybos procesą ekologiškesniais ir draugiškesniais aplinkai.“

ES finansavimą pagal priemonę „DPT pramonei LT+“ bendrovė  panaudojo ir plačiaformatės skaitmeninės spaudos technologijos vystymui. Minėta technologija leidžia spausdinti nepasikartojantį reljefą kartu su piešiniu tokiu būdu kuriant 3D efektą.  Įmonėje buvo sukurtas ir gaminamas šiai technologijai įgyvendinti reikalingi spausdintuvas, o taip pat pagrindas, ant kurio spausdinama, bei specialūs rašalai. Naudojant „Dimense“ technologiją galima spausdinti praktiškai neriboto dydžio atvaizdus su nesikartojančiu piešiniu ir reljefu, jos neriboja minimalūs partijos dydžiai – galima atspausdinti ir vieną, ir tūkstantį reikiamo produkto vienetų. Spaudos pritaikymas labai platus – tai skaitmeniniai tapetai, dažomi tapetai, reklaminės priemonės, paveikslų reprodukcijos, pakuotės, net trafaretai betono ar gipso liejiniams.

Pristatant šias technologijas rinkai UAB „Veika“ naudojosi ir ES investicijų priemone „Naujos galimybės“, o technologijų licencijavimą iš dalies finansavo per priemonę „Expo sertifikatas LT“.

2018 metais svarbiausioje Europos skaitmeninės spaudos parodoje „FESPA“ „Dimense“ technologija buvo apdovanota EDP (European Digital Press) apdovanojimu kaip metų produktas skaitmeninių tapetų spausdinimui. Pasak apdovanojimų komisijos „Dimense“ – tai pirmasis pasaulyje spausdintuvas, kuris gali spausdinti skaitmeninę spaudą ir reljefą vienu metu ir tai daro efektyviai.

Kas toliau?

Į ateitį įmonės „Veika“ komanda žiūri optimistiškai. „Artimiausius planus siejame su tolimesniu „Ecodeco“ ir „Dimense“ technologijų vystymu ir plėtra tiek geografiškai, tiek technologiškai. Su „Ecodeco“ 2020 metais tikimės įžengti į trečią pagal dydį Japonijos rinką ir toliau plėtoti mūsų bendradarbiavimą su Europos, Rusijos ir JAV tapetų gamintojais, - sako Aleksej Etin, - ateinantys metai itin svarbūs „Dimense“ technologijai. Dalyvaujame svarbiausioje pasaulio spaudos parodoje „DRUPA“. Čia įvyks naujo antros kartos spausdintuvo pasaulinė premjera, kuris plačiaformatę skaitmeninę spaudą praturtins naujais spaudos efektais ir turės visiškai kitokį pritaikomumą nei 2016 metais sukurtas pirmasis spausdintuvas. “

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.