vasario
10

Žolė viduržiemiu nebežaliuoja

Jau 60 metų Druskininkuose gyvuoja „sveikatos, ramybės ir grožio šaltinis“ – „Draugystės sanatorija“, teikianti suaugusiųjų stacionarinės reabilitacijos, palaikomosios ir ambulatorinės reabilitacijos ir gydymo paslaugas. Sanatorijos profilis – nervų, kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo sistemos ligų, judamojo-atramos aparato pažeidimų, jonizuojančios spinduliuotės poveikio ligų gydymas. Čia teikiamos ir ligų prevencijos, rekreacijos bei relaksacinės SPA procedūros.

2005-2006 m. UAB „Draugystės sanatorija“ sėkmingai įgyvendino 9 mln. Lt vertės Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamą projektą „Apgyvendinimo ir turizmo paslaugų plėtra UAB „Draugystės sanatorija“. Tuomet projektui įgyvendinti buvo skirta 3,05 mln. Lt parama – iš Europos regioninės plėtros fondo ir iš Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų. Duris atvėrė rekonstruotas 70 vietų sanatorijos korpusas – vila „Vingis“. Pastatas įtrauktas į Lietuvos kultūros vertybių registrą.

2011 m. pabaigoje sėkmingai baigtas kitas ES struktūrinių fondų projektas – „UAB „Draugystės sanatorija“ modernizavimo ir vilos „Kolonada“ rekonstrukcija“. Projekto vertė – 5 mln. Lt, iš kurių 2 mln. Lt buvo Europos Regioninės plėtros fondo parama, likusią investicijų dalį sudarė UAB „Draugystės sanatorija“ lėšos.

Šiuo metu „Draugystės sanatorijoje“ baigiamas įgyvendinti dar vienas ES struktūrinių fondų remiamas „Centralizuoto šilumos tiekimo tinklo rekonstrukcijos“ projektas.

Su Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašytoje sutartyje pusė projektui įgyvendinti reikalingų lėšų – 131 644,57 EUR bus finansuojamos pagal Europos Sąjungos Sanglaudos fondo investicijų veiksmų programos priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“.

„Džiaugiamės ES Struktūrinių fondų pagalba ir didžiuojamės įgyvendintais projektais. O šio projekto nauda pasijautė iš karto. Jeigu seniau, spustelėjus didesniems šalčiams, sulaukdavome klientų nusiskundimų, kad šaltoka, tai dabar visose patalpose šilumos lygis pakilo, pagerėjo mikroklimatas. Kita vertus, ir šiluminės trasos kelyje viduržiemio metu žolė jau nebežaliuoja. Apie ekonominę naudą daugiau bus galima pasakyti, pasibaigus šildymo sezonui. Tačiau jau dabar jaučiame energijos sąnaudų sumažėjimą“, – sako įstaigos vadovas Gediminas Kaubrys.

„Šis projektas, kaip ir daugelis kitų, prisideda prie darnios Lietuvos energetikos ūkio plėtros, jis didina energijos perdavimo vartotojams efektyvumą. Visuotina jo nauda – energijos gamybos poveikio aplinkai mažinimas. Dėl sumažėjusios aplinkos taršos mažės energijos gamybos poveikis žmonių sveikatai. Be abejonės, tai ir tiesioginė, tegul ir ne akivaizdžiai matoma, ES struktūrinių fondų parama šalies regionuose“, – sako laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.